„Na pojedynku z Damianem Grabowskim, będę w jeszcze lepszej formie.” – Marcin Tybura przed M-1 Challenge 50 (+wywiad)

18 Lipiec 2014
8
„Na pojedynku z Damianem Grabowskim, będę w jeszcze lepszej formie.” – Marcin Tybura przed M-1 Challenge 50 (+wywiad)


Prezentujemy najnowszy wywiad z Marcinem Tyburą, nadesłanym dzisiaj rano, przez rosyjską organizację M-1 Global. Łódzki fighter opowiedział co oznacza dla niego pojedynek z Damianem Grabowskim na rosyjskiej ziemi, w jaki sposób się przygotowywał i co planuje na najbliższą przyszłość.

M-1: Powiedziałeś, że nie za bardzo chciałeś walczyć z Damianem Grabowskim, ponieważ on również jest Polakiem. Jak się teraz z tym czujesz? Czy wciąż przeszkadza Tobie ten fakt?
Tybura: Powiedziałem, że nie chcę z nim walczyć, ponieważ jest najlepszym ciężkim w Polsce, znamy się osobiście i wspieram go w rozwoju jego kariery. Teraz, moim zdaniem jest go zatrzymać i może mi trochę przeszkadzać, ale tak naprawdę, jednocześnie jest to największe wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze. Czuję się zaszczycony mogąc z nim walczyć.

O ile ciężej jest przygotowywać się do pojedynku o tytuł mistrzowski? Czy Twoje treningi stały się cięższe? Powiedz proszę cokolwiek o twoim procesie treningowym.
– Przygotowania do pojedynku na takim poziomie, zawsze bywają ciężkie, ale to już drugi raz, gdzie trenuję do tej walki, bo pojedynek z Gluchovem miał być tym o tytuł. Zawsze przygotowuję się u siebie w United Gym. Kilka dni temu zakończyliśmy treningi siłowe, teraz robimy wytrzymałość i sparringi. Miałem zaplanowane dwa obozy przygotowawcze i jak dotąd, wszystko idzie po mojej myśli.


Czy opóźnienie spowodowane kontuzją Damiana, wpłynęły w jakikolwiek sposób na to jak się przygotowujesz?
– Nie za bardzo. Najcięższy w tym wszystkim był moment, gdy dowiedziałem się, że Grabowski wypadł z pojedynku. Na szczęście dostałem inną walkę w zastępstwie i nie zmarnowałem swoich przygotowań. Teraz miałem zupełnie inne treningi i wierzę, że będę w jeszcze lepszej formie niż poprzednio.

Co myślisz o swoim rywalu? Czy przypomina ci kogoś z kim już może walczyłeś lub widziałeś jak walczy?
– Nie przypominam sobie żadnej swojej walki, gdzie ktoś walczyłby jak Damian. Uważam, że on walczy w sposób inteligentny i nigdy się nie poddaje, co czyni ten pojedynek bardzo ciężkim.

Jeżeli zwyciężysz, jak postrzegasz swoją przyszłość w MMA? Opowiedz coś o swoich planach.
– Nie mam takowych planów. Skupiam się na najbliższym pojedynku i to co się tam wydarzy, zaważy o mojej dalszej karierze. Jedyne co zaplanowałem na najbliższą przyszłość, to być jeszcze lepszym fighterem.

Twój plan na walkę?
– Dać dobre wystąpienie i zwyciężyć.


Pod kątem Waszych stylów, spodziewasz ostrej wymiany, czy może strategicznego pojedynku krok po kroku?
– W swojej głowie mam już ułożony plan przez swojego trenera, ale walka go zweryfikuje. Ciężko jest przewidzieć to co się stanie, ale to co sobie myślę wewnątrz, musi pozostać moim sekretem aż do chwili samego pojedynku.

Jako zawodnik wagi ciężkiej, czy trzymasz jakąkolwiek dietę?
– Jem to co powinien jadać każdy sportowiec, ale nie odważam sobie jedzenia. Ciekawą sprawą w byciu fighterem wagi ciężkiej jest to, że nie muszę ścinać wagi.

Co dla Ciebie oznacza najbliższy pojedynek?
– Tak jak mówiłem wcześniej, Damian to wspaniały zawodnik i tym razem, pojedynek ten znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek walka wcześniej.

Czy to dziwne uczucie walczyć z kolegą z Polski, w rosyjskiej organizacji?
– Nie nazwałbym tego dziwnym, ale z całą pewnością jest to coś wielkiego i nigdy bym sobie nie pomyślał, że będę brał udział w takim pojedynku. Jeżeli jednak ktoś przemyślał i uznał, że jest to konieczne, nie przeszkadza mi to.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RZDZ
RZDZ
6 lat temu

ja myślę, że walka będzie mega ciekawa i mega krótka! czekooom

daroUK
daroUK
6 lat temu

Mialem okazje pogadac z Graba i to jemu bede kibicowal. Naprawde spoko ziomek, zero panoszenia sie itp. Czekam na walke 🙂

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

Marcin MEGA gość! Oczywiście że lepiej aby nie walczyli razem, ale od strony sportowej to walka która musi się odbyć.

Jednego i drugiego lubię, więc: NIECH WYGRA LEPSZY!

MaciusMMA
MaciusMMA
6 lat temu

@rudy jaki plan ? Marcin powiedział, że plan ma, ale o nim nie powie. Skąd twierdzenia, że plan idealny, skoro nawet nie wiesz jaki on jest ?
WAR Damian!

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

no ale przyznajcie, ze jak się patrzy na Tyburę na zdjęciach to jakby taki Waluś… 😛

rudy
rudy
6 lat temu

Plan na walkę idealny 🙂 Ciekawe czy się sprawdzi. Kogo obstawiacie?

Cain
Cain
6 lat temu

do takiego pojedynku to już powinni zaprosić polskie media i kilku fanów na galę 🙂

Typer
Typer
6 lat temu

wszyscy są na nie, a ja jestem mega ciekawy tego pojedynku i dla mnie to zajebiste zestawienie zawodników, kit z tym, ze polaków kurde!