Kolejny transfer na horyzoncie. Michał Włodarek przechodzi do poznańskiego Wrestler 24 (+wywiad)

10 Lipiec 2014
7
Kolejny transfer na horyzoncie. Michał Włodarek przechodzi do poznańskiego Wrestler 24 (+wywiad)

Foto: facebook.com/Michał-Komar-Włodarek

Foto: facebook.com/Michał-Komar-Włodarek


Oto kolejny dowód zwiastujący cywilizujące się środowisko Mieszanych Sztuk Walki. Włodarze klubu Ankos Zapasy, wspólnie z prowadzącym sekcję zapaśniczą – Arkadiuszem Kordusem, współzałożycielem grupy sportowej Wrestler 24, podjęli decyzję o przekazaniu kariery Michała Włodarka (5-0) pod skrzydła wspomnianego teamu Wrestler 24.

Od początku powstania, poznańska inicjatywa opiera się na zapaśniczym rygorze treningowym i związanym z tym przygotowaniem fizycznym na poziomie wyczynowym, dlatego nowe środowisko powinno lepiej pasować do stylu reprezentowanego w oktagonie przez niepokonanego Michała. Więcej na ten temat, powiedział nam Pan Arkadiusz Kordus:

Współpracujemy z klubem trenera Andrzeja Kościelskiego i zawsze sobie pomagamy. Michał Włodarek trenuje w Ankosie oraz w naszym klubie. Takie przejście zawodnika, nazwałbym ukłonem Andrzeja w naszą stronę i wyrazem uznania dla naszej, jak widać, dobrej roboty. Ankos zgodził się na taki transfer, co tylko potwierdza naszą głęboką współpracę i zaufanie Ankosu do nas jako klubu. Cieszymy się, że możemy też jako niezależny klub, promować się przy tej okazji. Nie jest to nagła, nieplanowana decyzja, raczej przemyślane działanie.

Istotnym czynnikiem decydującym było 110 kilogramów, jakie na co dzień wnosi na matę Michał Włodarek. Tu z pomocą przychodzą nowi i równi wagowo sparringpartnerzy:

Ja ważę ponad 100 kg, tak samo Mateusz Gucman (red. olimpijczyk). Treningi zapaśnicze będą się odbywały bez problemu. Jeśli chodzi o MMA czy jiu jitsu, to tak jak mówiłem, współpracujemy blisko z Ankosem i uzupełniamy się w treningach. Część przygotowania fizycznego należy do nas. Z Michałem współpracujemy ponad półtorej roku i jestem przekonany, że pomożemy mu we wszechstronnym przygotowaniu. Podjęliśmy się tego zadania i z pewnością mu sprostamy.

Na początku października, „Komar” zadebiutuje w szczecińskiej edycji KSW 28, a jego rywalem będzie Michał Andryszak, który jutro wystartuje w moskiewskim Fight Nights 16:

Wiadomo, że zawsze podgląda się rywali. Michała może mniej to interesuje, gdyż jako zawodnik chce wychodzić i walczyć z każdym. Nas jako szkoleniowców, oczywiście będzie to interesowało jak Andryszak pokaże się w Rosji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
6 lat temu

Już nie mogę się doczekać starcia dwóch Michałów na KSW Laughing

Typer
Typer
6 lat temu

to dwa niezależne kluby tylko chyba wrestler 24 stworzono na plecach i wsparciu Ankosu i współpracują. że pomogli sobie ale to dwie organizacje z tego co ja się orientuje

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

@MaciuśMMA jedno i drugie to mafijjaa 🙂

MaciusMMA
MaciusMMA
6 lat temu

Wytłumaczy mi ktoś ? Akos to Wrestler24 czy zupełnie inny klub, ale w tym samym miejscu (na tej samej sali) ?

champ1
champ1
6 lat temu

ale jestem ciekawy tego starcia. Michał stary już jest jak nie teraz to już nigdy jego moment nie nadejdzie. Rekord ma dobry ale Andryszak jednak faworytem. no chyba, że z Rosji wróci z jakąś mega nieprzeciętnie np urwaną nogą…

Drwalu
Drwalu
6 lat temu

jak go Gucek przeciura to będą z niego ludzie 😉

RZDZ
RZDZ
6 lat temu

dobrze, że kluby współpracują i nie robią sobie problemów. dobro zawodnika najważniejsze. a media zawsze rozdmuchują takie sprawy na skandale a to przecież zwykła drobna techniczna współpraca. żadna sprawa, proste. no a ciekawe jak im pójdzie walka w KSW