Michinori Tanaka dla MMANEWS: O debiutanckim starciu w UFC, treningach z T.J. Dillashawem i planach na najbliższe lata zawodowej kariery. (+wywiad)

autor:
03 lipiec 2014
2
Michinori Tanaka dla MMANEWS: O debiutanckim starciu w UFC, treningach z T.J. Dillashawem i planach na najbliższe lata zawodowej kariery. (+wywiad)

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Michinori Tanaka (10-0) jest jedną z nadziei japońskiego MMA. Posiadacz czarnego pasa w Judo w mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2010 roku i od tego czasu zdołał zwyciężyć we wszystkich, 10 profesjonalnych walkach. Michinori zadebiutował w UFC, pokonując przez decyzję Ronaldo Delorme.

MMANEWS: Witaj Michinori. Na UFC 174 w kanadyjskim Vancouver pokonałeś Ronaldo Delorme. Jakie są twoje spostrzeżenia odnośnie pojedynku?
Michinori: On poruszał się dokładnie tak, jak przeczuwaliśmy. Wszystko poszło zgodnie z planem i jestem niezwykle zadowolony z pierwszego zwycięstwa w największej organizacji jaką jest UFC.

MMANEWS: Czyli zrealizowałeś cały plan nakreślony przez twoich trenerów?
Michinori: Oglądałem jego ostatnie walki wraz z moim teamem. Główny trener Takafumi Otsuka zauważył jakie popełnia błędy i sprecyzował co mam dokładnie robić w czasie walki. W pełni zrealizowałem plan taktyczny, więc mogłem cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

MMANEWS: Jesteś uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w Japonii. Czujesz się bardziej rozpoznawalny w kraju, np. kiedy idziesz na spacer ludzi przychodzą do Ciebie, pytają o zdjęcia, autografy?
Michinori: Przejście do UFC z pewnością sprawia, że jestem coraz bardziej rozpoznawalną osobą podczas gal. Nie jestem jeszcze na takim poziomie, żeby zwykli ludzie rozpoznawali mnie i prosili o autografy, ale mam nadzieję, że kiedy zrobię kilka dobrych walk w UFC to się zmieni.

MMANEWS: Walczyłeś dla organizacji Shooto, która jest jedną z najbardziej znanych organizacji na japońskim rynku. Wiadomo największą azjatycką organizacją jest ONE FC, która ma swoją siedzibę w Singapurze. Co w Twojej opinii mogłoby uzdrowić japońskie organizacje. Co mogłoby wpłynąć, żeby więcej ludzi pojawiało się na galach MMA?
Michinori: To bardzo trudne pytanie. Mówiąc szczerze to bardzo ciężka sprawa, aby w dzisiejszych czasach organizować gale bez wsparcia narodowej telewizji. Wtedy docierałaby do większej ilości fanów, tak jak robi to UFC.

MMANEWS: Czy masz przeciwnika z którym chciałbyś zawalczyć w kolejnej walce?
Michinori: Nie mam jednego zawodnika, z którym chciałbym zawalczyć. W mojej kategorii wagowej jest wielu znakomitych przeciwników. Najważniejsze jest to, aby w każdej walce dawać z siebie sto procent. Jeśli wygram 2-3 walki to z pewnością będę mógł bić się z najlepszymi. Pozostając zawodnikiem niepokonanym, z pewnością znajdą się chętni do walki ze mną.

MMANEWS: Swego czasu trenowałeś w Team Alpha Male. W nim trenuje wielu świetnych zawodników. Ostatanio T.J. Dillashaw zdobył mistrzowski pas. Jak oceniasz jego występ?
Michinori: On się niesamowicie rozwinął od czasów, gdy razem trenowaliśmy do jego walk. Zrobił świetną walkę z Renenem i na prawdę zadziwił cały świat MMA. Uważam, że zrobił niesamowity postęp i jest jednym z najlepszych zawodników stójowych w dywizji koguciej. Nie chciałbym z nim walczyć, bo jak zauważyłeś wiele razy trenowaliśmy razem. Walczymy w tej samej wadze, więc może dojść do tego, że będziemy musieli skonfrontować swoje umiejętności w niedalekiej przyszłości.

MMANEWS: No właśnie. Masz dopiero 23 lata, więc gdzie będziesz za kolejne 5 lat, co jest twoim celem?
Michinori: Chciałbym wygrać wiele walk i dostąpić zaszczytu walki o pas mistrzowski. Oczywiście marzeniem każdego zawodnika MMA, jest zdobyć go. Wszystko zależy teraz ode mnie.

MMANEWS: Dziękuję za poświęcony czas i mam nadzieję, że będziesz się piął w rankingu wagi koguciej. Powodzenia.
Michinori: Dziękuję. Mam nadzieję, że tak będzie. Pozdrawiam fanów MMA w Twoim kraju.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cain
Cain
8 lat temu

no ciągle stawiacie poprzeczkę wyżej i wyżej. thx

RZDZ
RZDZ
8 lat temu

ooo super wywiad! to miłe zaskoczenie że nie tłumaczone wywiady tylko dajecie z innych portali tylko sami robicie. gratki

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x