UFC 181: Anthony Pettis vs. Gilbert Melendez w Las Vegas

autor:
22 Lipiec 2014
UFC 181: Anthony Pettis vs. Gilbert Melendez w Las Vegas

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Mistrz UFC w wadze lekkiej, Anthony Pettis (17-2) zmierzy się z Gilbertem Melendezem (22-3) w ramach UFC 181. Do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego przez „Showime’a” dojdzie 6 grudnia w Las Vegas. Nie jest do końca wiadome, która arena ugości trenerów 20-go sezonu „The Ultimate Fightera”.

Anthony Pettis miał powrócić podczas jednej z letnich, bądź też jesiennych gal, ale kierownictwo UFC chciało, aby obecny mistrz wcielił się w rolę trenera podczas kręcenia 20-go sezonu „The Ultimate Fightera”. Podopieczny Duke’a Rufusa nie walczył od pamiętnego starcia z Bensonem Hendersonem w sierpniu 2013 roku. W międzyczasie Pettis miał stanąć do pierwszej walki w obronie pasa mistrzowskiego w starciu z T.J. Grantem, ale ten nie doszedł do siebie po ostatniej walce. Następnie Anthony był łączony z Joshem Thompsonem, ale obecny mistrz wycofał się z pojedynku, gdyż podczas przygotowań odnowiła się kontuzja kolana. O walkę z Pettisem zabiegał również Jose Aldo, ale ostatecznie kierownictwo UFC zdecydowało się na zestawienie Brazylijczyka z Ricardo Lamasem.

Były mistrz Strikeforce, Gilbert Melendez stoczył na UFC 166 zmierzył się z Diego Sanchezem. Po zwycięskim boju obaj zawodnicy otrzymali bonus za walkę wieczoru gali w Texasie. Co więcej walka z udziałem „El Nino” i Sancheza została uznana walką roku A.D. 2013. Miejmy nadzieję, że walka z Pettisem będzie również porywającym widowiskiem i powalczy o miano „Walki roku 2014”.

Komentarze

 • ruchmistrz

  JA jestem pewny, że będzie!

 • Typer

  nie no walką 2014 to na pewno nie będzie 😉

 • adamus

  Pettisa zawsze się dobrze ogląda

 • MaciusMMA

  Powrót króla !!Uradowany jak nigdy 😀