UFC 183: Anderson Silva vs. Nick Diaz w walce wieczoru! (+wywiad)

autor:
30 Lipiec 2014
UFC 183: Anderson Silva vs. Nick Diaz w walce wieczoru! (+wywiad)

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Były mistrz UFC w wadze średniej, Anderson Silva (33-6) zgodził się na pojedynek z Nickiem Diazem (26-9-1NC). Do pojedynku dojdzie w ramach UFC 183, która odbędzie się 31 stycznia w Las Vegas. Pojedynek z udziałem byłego mistrza Strikeforce, a powracającym po kontuzji Silvą jest jedną z najbardziej oczekiwanych walk w historii UFC.

Dana White, prezes UFC potwierdził starcie w wadze średniej, które będzie walką wieczoru gali UFC 183.

Najlepszy zawodnik wszech czasów, Anderson Silva wraca do oktagonu. Lekarz dał pozwolenie na stoczenie kolejnego pojedynku. To pojedynek, na który czekają fani na świecie. Oni tak jak Diaz chcieli tego pojedynku i mamy to. Do pojedynku dojdzie 31 stycznia w Las Vegas. To będzie walka wieczoru.

Anderson Silva (33-6) wraca po makabrycznej kontuzji odniesionej w starciu z Chrisem Weidmanem na UFC 168. Brazylijczyk wykonał niskie kopniecie, które zostało zblokowane przez Weidmana. „Spider” złamał kość piszczelową. Wydaje się, że rehabilitacja przebiegła nadzwyczaj dobrze. Ostatnio w sieci pojawiają się filmy, które jednoznacznie pokazują, że Brazylijczyk ma się coraz lepiej. Silva zaczął trenować z pełnym obciążeniem i z pewnością będzie gotowy na styczniowe starcie z Diazem.

Nick Diaz (26-9-1 NC) wraca również po dłuższej przerwie. Podopieczny Cesara Gracie ogłosił emeryturę po porażkach z Carlosem Conditem oraz Georgesa St. Pierrem. Jednakże, w ostatnim tygodniu, Nick podpisał umowę na trzy pojedynki w UFC.

UPDATE: Na stronie ufc.com pojawił się wywiad z Nickiem Diazem, który opowiada dlaczego przedłużył kontrakt i co robił pomiędzy walkami.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Wow! Jedna sprawa kiedy się o tym tylko dyskutuje, ale inna kiedy do walki faktycznie dojdzie.

 • MaciusMMA

  Powrót króla !!!

 • Mr. Strong

  Łatwy powrót! 🙂

 • kamerling

  Anderson lokatą 🙂

 • rudy

  wow, niesamowite! Będę zęby wgryzał w stół w czasie tej walki.

 • champ1

  Jakoś mam obawy że za szybko dla Silvy. normalnie by po nim przeszedł bez pierdnięcia

 • Pako

  Pierw niech dojdzie do tej walki to uwierzę.