UFC 51: Piotr Hallmann vs Gleison Tibau w co-main eventcie gali w Brasilii

autor:
30 Lipiec 2014
UFC 51: Piotr Hallmann vs Gleison Tibau w co-main eventcie gali w Brasilii

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Piotr Hallmann (15-2) ponownie zawalczy w UFC na wrześniowej gali UFC Fight Night 51: Arlovski vs. Silva w Brasilii. Przeciwnikiem zawodnika Mighty Bulls Gdynia będzie Gleison Tibau (29-10). Co ciekawe, walka z udziałem Polaka będzie pojedynkiem co-main eventowym gali. W stolicy Brazylii zadebiutuje również inny z podopiecznych Grzegorza Jakubowskiego, Łukasz Sajewski (13-0).

Piotr Hallmann w debiutanckim starciu w UFC, przetrwał silne kopnięcia Francisco Trinaldo i poddał Brazylijczyka. Co hart ducha, został nagrodzony bonusem za „Poddanie wieczoru”. „Płetwal” poszedł za ciosem i nieco ponad miesiąc po debiutanckim starciu przyjął propozycję walki z Alem Iaquintą (8-3-1). Do starcia doszło w Manchesterze, ale Amerykanin postawił trudne warunki Hallmanowi. Zdecydowanie górował w stójce, punktował również poprzez obalenia, które z pewnością znalazły odzwierciedlenie na kartach sędziowskich na korzyść finalisty „TUF 15”.

W trzecim starciu dla organizacji braci Fertitta „Płetwal” stoczył najlepszy pojedynek w dotychczasowych występach w UFC. Piotrek zdominował dużo bardziej doświadczonego Yves’a Edwardsa (42-21-1), poddając go w 3 rundzie pojedynku. Do pojedynku na wspomnianej gali przygotowywał się w MMA LAB, gdzie trenuje były mistrz UFC- Benson Henderson.

Gleison Tibau zadebiutował w UFC w 2006 roku w starciu z Nickiem Diazem. Od tego czasu stoczył już 22 pojedynki. Brazylijczyk w ostatnich walkach uzyskiwał zmienne rezultaty. Przez niejednogłośną decyzję pokonał Jamie’go Varnera, przez nokaut przegrał w starciu z Michaelem Johnsonem, a w 2014 roku, przez decyzję pokonał Pata Healy’ego, który dwa dni temu został wyrzucony z organizacji.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Ponownie dwóch Polaków na jednej gali to brzmi jakby święta przyszły wcześniej! Znowu…

 • Ciekawe kiedy doczekamy się walki wieczoru z udziałem któregoś z polskich zawodników, tudzież zawodniczek.

 • MaciusMMA

  Nie jestem pewny, ale w którymś z wywiadów Piotrek powiedział, że rzucił marynarkę. Macie jakies info ?

 • EmWu

  hmm.. z krótkiej zajawki jaką właśnie obejrzałem na YT widać, że przeciwnik silny fizycznie, lubi obalać – i to bardzo :). Może być ciekawa walka 🙂

 • Mr. Strong

  Dwóch zawodników z Polski w głównej karcie i do tego z jednego gymu, jak obydwaj wygrają swoje walki, to jestem w 100% pewny że gala UFC w Polsce odbędzie się w 2015 roku. 🙂

 • rudy

  Będzie zawodnik polski w main evencie jak tylko zrobią galę w PL 🙂

 • EmWu

  Po ostatnich wydarzeniach mam wrażenie że pierwszym polskim zawodnikiem w walce wieczoru może być niejaka Joanna :))

 • Pako

  I znowu Hallman rzucony na pożarcie dla brazylijczyka.Warr Płetwal.