UFC on FOX 12: Joanna Jędrzejczyk pewnie wypunktowała Julianę Limę w amerykańskim debiucie

26 Lipiec 2014
3
UFC on FOX 12: Joanna Jędrzejczyk pewnie wypunktowała Julianę Limę w amerykańskim debiucie


Dla odmiany po dobrych wiadomościach, przynosimy Wam jeszcze lepsze informacje w postaci zwycięstwa Joanny Jędrzejczyk (7-0) w jej debiucie UFC, który zakończył się dosłownie kilka minut temu. Reprezentantka Arrachionu Olsztyn pewnie wypunktowała Julianę Limę (6-2), wygrywając wszystkie rundy i zdobywając jednogłośną decyzję sędziów.

Już od momentu wejścia do oktagonu, Asia wydawała się uśmiechnięta lecz spokojna. Wprost przeciwnie do jej rywalki z Brazylii, która zdawała się szybować, niesiona emocjami wydzielającej się adrenaliny. Widać było to już w pierwszych sekundach walki, która zaczęła się od krótkich serii po obu stronach. Juliana napierała niezwykle agresywnie, szybko próbując przenieść walkę do parteru. Nieudana próba Brazylijki, to nie koniec akcji, bowiem ta od razu przeszła do klinczu, przyciskając Jędrzejczyk do klatki. Polka świetnym „underhookiem” wybroniła wszelkich prób wytrącenia z równowagi, jednak Lima przeszła do jednej nogi i dalej próbuje podhaczyć, na moment zmuszając Joannę do uklęknięcia na jedno kolano. Polka szybko naprawia błąd i wstaje. Za nami dopiero półtorej minuty pojedynku, a sędzia daje wyraźne znaki aby obie Panie rozpoczęły bardziej widowiskowe akcje. Ostatecznie na 2:30 przerywa i wznawia walkę od środka. Olsztynianka trafia mocnym prawym sierpem z góry, niczym Chuck Liddell. Powtarza kombinacje jeszcze dwa razy, z tym samym skutkiem. Limie najwyraźniej nie podoba się taki obrót sprawy i postanawia obalić, ale ponownie zostaje powstrzymana. Przyciska Polkę do klatki i stamtąd lecą kolano za kolano, łokieć za łokieć. Na 0:49 sędzia ponownie przerywa klincz i wznawia akcję od środka. Asia nie poprzestaje i trafia Brazylijkę na korpus. W odpowiedzi Juliana uśmiecha się, ale po kilku wymianach i potężnym sierpie, już więcej się nie śmieje. Koniec rundy 1.

Runda nr 2 to przede wszystkim świeża Polka i już nieco zmęczona rywalka. Jędrzejczyk przystępuje do dalszej realizacji planu i zasypuje przeciwniczkę kolejnymi, coraz dłuższymi seriami uderzeń bokserskich. Coraz częściej miksuje poziomy, co rusz próbując odebrać Limie oddech. Lima wyraźnie niezadowolona, znowu próbuje obalić i ponownie musi obejść się smakiem. Tym razem z trudem przyciska Joasię do klatki, która ostatecznie przejmuje klincz, będąc bardziej ofensywną z dwójki. Sędzia ponownie przerywa akcję, a do końca rundy została minuta. Dziewczyny nieco przyciskają tempo. Lima próbuje przewrócić rywalkę, ale powstrzymana znowu przyciska Polkę do klatki. Asia uwolniła się z klinczu i tym razem stoi od wewnętrznej strony oktagonu, posyłając pięknego front kicka w okolice twarzy Brazylijki. Chwilę później słyszymy syrenę kończącą drugą rundę.

Trzecia runda od początku wydaje się rundą Joanny Jędrzejczyk. Reprezentantka Arrachionu cały czas napiera coraz śmielszymi seriami. Do arsenału dodaje świetne uderzenia na wątrobę, które wcześniej markuje prawym prostym. I tak raz za razem, góra dół. Juliana próbuje ratować się klinczem, ale Joanna strzepuje ją z siebie i spokojnie odchodzi do środka oktagonu. Ponownie serie uderzeń Joanny, zakończone kopnięciem frontalnym. Lima niemal przestaje uderzać, a gdy wznawia aktywność Joanna wchodzi w cios cenną serią. Ostateczna próba obalenia w wykonaniu Brazylijki, przynosi efekty i Juliana kończy u góry będąc w półgardzie. Tam próbuje chwycić za głowę Joanny, ale ta świetnie wykręca się i wstaje na nogi. Walka dobiega końca i zadowolona z siebie Polka podbiega do narożnika, krzycząc „I am winner”. Sędziowie ogłaszają jednogłośnie zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk: 30-27, 29-28, 30-27.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bsnrc
bsnrc
6 lat temu

Sam nie jestes urodziwy. Dziewczyna jest akurat wyjatkowo piekna, a tak poza tematem, to chcialbym zobaczyc twoja buzke po 100 walkach w muay thai

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

urodziwa nie jest ale walczy jak stado tygrysów 😀

rudy
rudy
6 lat temu

Ale ona miała siły w tej walce! Naprawdę przewyższała przeciwniczkę w sile organizmu o głowę.