UFC FN 52: Pojedynek Urijah Faber vs. Masanori Kanehara dodany do karty głównej

autor:
28 Lipiec 2014
UFC FN  52: Pojedynek Urijah Faber vs. Masanori Kanehara dodany do karty głównej

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Były mistrz WEC i pretendent do pasa UFC w wadze koguciej, Urijah Faber (31-7) zmierzy się z debiutującym w organizacji Masanorim Kaneharą (23-11-5). Do starcia z byłym mistrzem Sengoku dojdzie 20 września w ramach gali UFC Fight Night w japońskiej Saitamie.

W mediach od kilku tygodni mówiło się, że Urijah Faber zmierzy się z powracającym po dwóch latach przerwy, Norifumim „Kidem” Yamamoto w ramach wspomnianej gali UFC Fight Night: Hunt vs. Nelson. Jednakże „Kid” doznał kontuzji i w jego miejsce kierownictwo UFC desygnowało Kaneharę, który w 2009 roku pokonał Yamamoto.

Masanori Kanehara w przeszłości przy dużej dozie szczęścia zdobył pas Sengoku. W 2009 roku przegrał z Hatsu Hiokim przez decyzję, ale zwycięzca nie był zdołał wyjść do starcia finałowego. Wtedy to włodarze Sengoku zdecydowali się na to, aby Kanehara dostał szansę rehabilitacji i został desygnowany do finałowej walki z Michihiro Omigawą.

W kolejnych występach wygrane walki przeplatały się słabszymi występami, które przegrywał przez nokauty. W latach 2011-2013 odniósł cztery zawodowe zwycięstwa. W tym roku stoczył tylko jedną walkę. Niestety pomimo prowadzenia na punkty, Kanehara wypchnął swojego przeciwnika poza liny ringu, za co został zdyskwalifikowany.

Komentarze