„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka

22 Sierpień 2014
„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka


Informacje o zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu byłego mistrza wagi półśredniej KSW – Aslambeka S. oraz jego kolegów (red. wśród nich były mistrz PLMMA Michał Sz.), dotarły do siedziby MMAnews zanim w ogóle rozpoczął się medialny zgiełk. Bardziej niż sam fakt, interesowała nas jednak oficjalna reakcja federacji, która musi przygotować się w pewnym momencie, że padną niewygodne dla niej pytania.

Nie ma sensu, aby na portalu MMA pojawiło się zdjęcia Asłana z przesłoniętymi oczami, jak i nie pojawią się zdjęcia podrzędnej klatki, usytuowanej na zapyziałej sali gimnastycznej, uwydatniające mroczną stronę tego sportu. To już uczyniła prasa codzienna. W zamian za to, prezentujemy Wam wypowiedź Martina Lewandowskiego, który nakreślił obecne stanowisko w sprawie zatrzymania byłego mistrza:

Wczoraj doszło do zatrzymania Aslambeka, dzisiaj dostał trzymiesięczny areszt i tyle informacji posiadam. My zajmujemy się karierą sportową zawodników, a nie ich życiem prywatnym. Dopóki więc na światło dzienne nie wyjdą konkretne fakty, nie będziemy wyciąć żadnych konsekwencji wobec zawodnika.

Dotychczasowe wzorce procedur organizatorów, znamy głównie na podstawie zachowań promotorów zachodnich, jak np. niedawna decyzja Bellatora o zerwaniu kontraktu z Jonem Kopenhaverem, a.k.a.”War Machine”, po przedstawieniu mu zarzutów o stosowanie przemocy domowej. Tu Martin Lewandowski kontynuuje:

Tak z czysto ludzkiej perspektywy, ciężko oceniać człowieka nie mając wiedzy o zdarzeniu, a wszelkie stereotypy zostawmy na boku.

Za zarzucane czyny pobicia i wymuszeń, oskarżonym grozi kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności. Na chwilę obecną, prokurator złożył do sądu wniosek o maksymalny wymiar środka zapobiegawczego, który oznacza m. in. brak widzeń oraz zakaz korespondencji, co w konsekwencji zapobiega ewentualnym matactwom w sprawie.

Komentarze