„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka

22 Sierpień 2014
16
„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka


Informacje o zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu byłego mistrza wagi półśredniej KSW – Aslambeka S. oraz jego kolegów (red. wśród nich były mistrz PLMMA Michał Sz.), dotarły do siedziby MMAnews zanim w ogóle rozpoczął się medialny zgiełk. Bardziej niż sam fakt, interesowała nas jednak oficjalna reakcja federacji, która musi przygotować się w pewnym momencie, że padną niewygodne dla niej pytania.

Nie ma sensu, aby na portalu MMA pojawiło się zdjęcia Asłana z przesłoniętymi oczami, jak i nie pojawią się zdjęcia podrzędnej klatki, usytuowanej na zapyziałej sali gimnastycznej, uwydatniające mroczną stronę tego sportu. To już uczyniła prasa codzienna. W zamian za to, prezentujemy Wam wypowiedź Martina Lewandowskiego, który nakreślił obecne stanowisko w sprawie zatrzymania byłego mistrza:

Wczoraj doszło do zatrzymania Aslambeka, dzisiaj dostał trzymiesięczny areszt i tyle informacji posiadam. My zajmujemy się karierą sportową zawodników, a nie ich życiem prywatnym. Dopóki więc na światło dzienne nie wyjdą konkretne fakty, nie będziemy wyciąć żadnych konsekwencji wobec zawodnika.

Dotychczasowe wzorce procedur organizatorów, znamy głównie na podstawie zachowań promotorów zachodnich, jak np. niedawna decyzja Bellatora o zerwaniu kontraktu z Jonem Kopenhaverem, a.k.a.”War Machine”, po przedstawieniu mu zarzutów o stosowanie przemocy domowej. Tu Martin Lewandowski kontynuuje:

Tak z czysto ludzkiej perspektywy, ciężko oceniać człowieka nie mając wiedzy o zdarzeniu, a wszelkie stereotypy zostawmy na boku.

Za zarzucane czyny pobicia i wymuszeń, oskarżonym grozi kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności. Na chwilę obecną, prokurator złożył do sądu wniosek o maksymalny wymiar środka zapobiegawczego, który oznacza m. in. brak widzeń oraz zakaz korespondencji, co w konsekwencji zapobiega ewentualnym matactwom w sprawie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cain
Cain
6 lat temu

jak Bóg da to się wybroni….

kerimm85
kerimm85
6 lat temu

KSW powinno go zwolnic z trybie natychmiastowym 🙂 najwiekszym plusem tego calego zajscia jest przejecie przez Borysa pasa , jednym slowem przyfarcilo by sie 🙂

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

No ale zaraz, to K&L mają zawodnika który jest oskarżony o …

i teraz bawią się w Szwajcarię.

a jak D.Cholewa był oskarżony to wieszali na nim psy?

ojjj hipokryzja wychodzi bokiem. Polsat nie będzie z tego zadowolony, choć oni uwielbiają promować patologię.

AnalBoy
AnalBoy
6 lat temu

Aslambek odbierał długi i widocznie poszedł do jakiegoś przedsiębiorcy, a że ten miał dojścia gdzie trzeba to panów MMA dorabiających po godzinach jako windykatorzy zgarnęli. Znam kilka podobnych spraw, gdzie chłopaki zamiast odbierać po 5-10tys długu od emeryta, rolnika czy jakiegoś ciecia na państwowej posadzie, chcieli capnąć biznesmena z powiązaniami politycznymi i od razu zgarnąć 500tys.

Wyjścia są dwa, albo będą czekać na rozwój wydarzeń jak duet z KSW i wierzyć jak to powiedział Mamed, że prawda sama się obroni, wtedy dostaną ok. 3 lata więzienia. Albo zbiorą 200-300tys i pójdą do adwokata, który ma dojścia gdzie trzeba to za 3 miesiące wyjdą za kaucją, a po 2 latach sprawa zostanie umorzona, albo zawiasy.

kerimm85
kerimm85
6 lat temu
A. Gaik
A. Gaik
6 lat temu

ale mnie draznia ludzie chrzaniacy o tym domniemaniu niewinnosci.. w niektorych przypadkach wiadomo, ze ma to sens. ale taka slawa, jaka ma saidov, nie bierze sie z nikad. swoich sie zawsze broni, nieprawdaz?

kerimm85
kerimm85
6 lat temu

jak poszedl na sanki zostanie skazany

Eksporter Zla
Eksporter Zla
6 lat temu

jedno, że dopóki nie dostanie prawomocnego wyroku sądu, to JEST NIEWINNY (bo wybaczcie, ale większość osób komentujących na portalach branżowych zdążyła już go ukrzyżować zapominając o zasadzie domniemania niewinności), drugie to poza rozstrzyganiem o jego występkach bardziej mnie będzie interesowało stanowiska jego sławniejszego kuzyna, Mameda. Pewnie nabierze wody w usta i nigdy sie nie dowiemy ile wiedział, ale że za nim nie przepadam to zawsze będzie fajnie posnuć teorie spiskowe (tu czekam na Kokosa)

tomox
tomox
6 lat temu

no tak, K&L co gala to w nowych garniturkach brylują, ale na dobre pensje dla zawodników to już nie starcza 🙂

kerimm85
kerimm85
6 lat temu

nikogo nie zabil , nikogo nie zgwalcil max 2 lata mu za to przybija

EmWu
EmWu
6 lat temu

No to ładnie :/ ciekawe czy zarzuty się potwierdzą…

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

Myslałem że jesteś niezalezny. Zobacz co piszą ludzie z Olsztyna w prasie cyt.:
A niby z czego to czeczeńskie towarzycho żyje waszym zdaniem ? Nie tylko u nas ale wszędzie ? Z zasiłków ? Nie rozśmieszajcie. Z nich tacy „uchodźcy” jak widać że ręce opadają kto takim w imię poprawności politycznej zezwala na pobyt i jeszcze rozdaje u nas obywatelstwa. Ale jak widać nadal mają jeszcze całą armię wielbicieli co będą do upadłego bajki opowiadać o biednych niewinnych „czeczeńcach”. Śmiech na sali. Jacy biedni widać na co dzień, jacy „niewinni” będzie słychać wyraźnie na procesie. A to tylko dwóch sprowadzonych tu do Olsztyna przez tego waszego mameda. A jest ich znacznie więcej. I co nic nie wiedział ? Śmiech na sali . Ludziom naiwnym to się taki w TV uśmiechnie i już zakręcił ciemnym ludem jak watą cukrową. A czymś się zajmują naprawdę na co dzień właśnie się objawia prawdziwe oblicze, choć wielu pewnie z uporem maniaka będzie ich kreować nadal na niewiniątka.

MaciusMMA
MaciusMMA
6 lat temu

Czemu wcześniej nic nie pisałeś o całej sprawie Aslambeka ? Myśl sobie co chcesz Wojtek, ale moim zdaniem MMANews jest zależne od KSW