„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka

22 Sierpień 2014
16
„Czekamy na rozwój wydarzeń.” – Martin Lewandowski w sprawie tymczasowego aresztowania Aslambeka


Informacje o zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu byłego mistrza wagi półśredniej KSW – Aslambeka S. oraz jego kolegów (red. wśród nich były mistrz PLMMA Michał Sz.), dotarły do siedziby MMAnews zanim w ogóle rozpoczął się medialny zgiełk. Bardziej niż sam fakt, interesowała nas jednak oficjalna reakcja federacji, która musi przygotować się w pewnym momencie, że padną niewygodne dla niej pytania.

Nie ma sensu, aby na portalu MMA pojawiło się zdjęcia Asłana z przesłoniętymi oczami, jak i nie pojawią się zdjęcia podrzędnej klatki, usytuowanej na zapyziałej sali gimnastycznej, uwydatniające mroczną stronę tego sportu. To już uczyniła prasa codzienna. W zamian za to, prezentujemy Wam wypowiedź Martina Lewandowskiego, który nakreślił obecne stanowisko w sprawie zatrzymania byłego mistrza:

Wczoraj doszło do zatrzymania Aslambeka, dzisiaj dostał trzymiesięczny areszt i tyle informacji posiadam. My zajmujemy się karierą sportową zawodników, a nie ich życiem prywatnym. Dopóki więc na światło dzienne nie wyjdą konkretne fakty, nie będziemy wyciąć żadnych konsekwencji wobec zawodnika.

Dotychczasowe wzorce procedur organizatorów, znamy głównie na podstawie zachowań promotorów zachodnich, jak np. niedawna decyzja Bellatora o zerwaniu kontraktu z Jonem Kopenhaverem, a.k.a.”War Machine”, po przedstawieniu mu zarzutów o stosowanie przemocy domowej. Tu Martin Lewandowski kontynuuje:

Tak z czysto ludzkiej perspektywy, ciężko oceniać człowieka nie mając wiedzy o zdarzeniu, a wszelkie stereotypy zostawmy na boku.

Za zarzucane czyny pobicia i wymuszeń, oskarżonym grozi kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności. Na chwilę obecną, prokurator złożył do sądu wniosek o maksymalny wymiar środka zapobiegawczego, który oznacza m. in. brak widzeń oraz zakaz korespondencji, co w konsekwencji zapobiega ewentualnym matactwom w sprawie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

16
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
CainOficjalne oświadczenie klubu Arrachion Olsztyn w sprawie zatrzymanych zawodnikówPakokerimm85maniekzig Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cain
Gość
Cain
Offline

jak Bóg da to się wybroni….

trackback

[…] KSW w sprawie Aslambeka […]

Pako
Gość
Pako
Offline
kerimm85
Gość
kerimm85
Offline

KSW powinno go zwolnic z trybie natychmiastowym 🙂 najwiekszym plusem tego calego zajscia jest przejecie przez Borysa pasa , jednym slowem przyfarcilo by sie 🙂

maniekzig
Gość
maniekzig
Offline

No ale zaraz, to K&L mają zawodnika który jest oskarżony o …

i teraz bawią się w Szwajcarię.

a jak D.Cholewa był oskarżony to wieszali na nim psy?

ojjj hipokryzja wychodzi bokiem. Polsat nie będzie z tego zadowolony, choć oni uwielbiają promować patologię.

AnalBoy
Gość
AnalBoy
Offline

Aslambek odbierał długi i widocznie poszedł do jakiegoś przedsiębiorcy, a że ten miał dojścia gdzie trzeba to panów MMA dorabiających po godzinach jako windykatorzy zgarnęli. Znam kilka podobnych spraw, gdzie chłopaki zamiast odbierać po 5-10tys długu od emeryta, rolnika czy jakiegoś ciecia na państwowej posadzie, chcieli capnąć biznesmena z powiązaniami politycznymi i od razu zgarnąć 500tys. Wyjścia są dwa, albo będą czekać na rozwój wydarzeń jak duet z KSW i wierzyć jak to powiedział Mamed, że prawda sama się obroni, wtedy dostaną ok. 3 lata więzienia. Albo zbiorą 200-300tys i pójdą do adwokata, który ma dojścia gdzie trzeba to za… Czytaj więcej »

kerimm85
Gość
kerimm85
Offline
A. Gaik
Gość
A. Gaik
Offline

ale mnie draznia ludzie chrzaniacy o tym domniemaniu niewinnosci.. w niektorych przypadkach wiadomo, ze ma to sens. ale taka slawa, jaka ma saidov, nie bierze sie z nikad. swoich sie zawsze broni, nieprawdaz?

kerimm85
Gość
kerimm85
Offline

jak poszedl na sanki zostanie skazany

Eksporter Zla
Gość
Eksporter Zla
Offline

jedno, że dopóki nie dostanie prawomocnego wyroku sądu, to JEST NIEWINNY (bo wybaczcie, ale większość osób komentujących na portalach branżowych zdążyła już go ukrzyżować zapominając o zasadzie domniemania niewinności), drugie to poza rozstrzyganiem o jego występkach bardziej mnie będzie interesowało stanowiska jego sławniejszego kuzyna, Mameda. Pewnie nabierze wody w usta i nigdy sie nie dowiemy ile wiedział, ale że za nim nie przepadam to zawsze będzie fajnie posnuć teorie spiskowe (tu czekam na Kokosa)

tomox
Gość
tomox
Offline

no tak, K&L co gala to w nowych garniturkach brylują, ale na dobre pensje dla zawodników to już nie starcza 🙂

kerimm85
Gość
kerimm85
Offline

nikogo nie zabil , nikogo nie zgwalcil max 2 lata mu za to przybija

EmWu
Gość
EmWu
Offline

No to ładnie :/ ciekawe czy zarzuty się potwierdzą…

GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

Myslałem że jesteś niezalezny. Zobacz co piszą ludzie z Olsztyna w prasie cyt.: A niby z czego to czeczeńskie towarzycho żyje waszym zdaniem ? Nie tylko u nas ale wszędzie ? Z zasiłków ? Nie rozśmieszajcie. Z nich tacy „uchodźcy” jak widać że ręce opadają kto takim w imię poprawności politycznej zezwala na pobyt i jeszcze rozdaje u nas obywatelstwa. Ale jak widać nadal mają jeszcze całą armię wielbicieli co będą do upadłego bajki opowiadać o biednych niewinnych „czeczeńcach”. Śmiech na sali. Jacy biedni widać na co dzień, jacy „niewinni” będzie słychać wyraźnie na procesie. A to tylko dwóch sprowadzonych… Czytaj więcej »

MaciusMMA
Gość
MaciusMMA
Offline

Czemu wcześniej nic nie pisałeś o całej sprawie Aslambeka ? Myśl sobie co chcesz Wojtek, ale moim zdaniem MMANews jest zależne od KSW