Eddie Alvarez w UFC. Walka z Donaldem Cerrone na UFC 178

autor:
20 Sierpień 2014
Eddie Alvarez w UFC. Walka z Donaldem Cerrone na UFC 178

Foto: bfc.com

Foto: bfc.com


Dotychczasowy mistrz Bellatora w wadze lekkiej Eddie Alvarez (25-3) zrzekł się mistrzowskiego pasa i został zwolniony z organizacji. Ruch ten, „otworzył drzwi” do podpisania kontraktu z UFC. Pensylwańczyk zmierzy się 27 września w ramach UFC 178 z jednym z najefektowniej walczących zawodników wagi lekkiej, Donaldem Cerrone (24-6)

Informacja została potwierdzona przez kierownictwo Bellatora, po tym jak organizacja przez około dwa lata była w konflikcie ze swoim zawodnikiem. Doszło również do procesu sądowego, ale obie strony zawarły obustronną ugodę i Alvarez pozostał w organizacji, tocząc niesamowity bój z Michaelem Chandlerem, ówczesnym mistrzem w wadze lekkiej. Teraz czas na walkę z Cerrone.

Występ Donalda Cerrone był planowany na galę UFC 178, a oponentem podopiecznego Grega Jacksona miał być Boby Green. W zaistniałej sytuacji Green zmierzy się z Jorge’m Masvidalem. Teksańczyk ma ostatnio imponującą serię zwycięstw z rzędu. „Kowboj” wygrał cztery walki, z czego trzy w 2014 roku. Po niespodziewanej porażce z Rafaelem dos Anjosem, odbudował swoją pozycję w rankingach wagi lekkiej. Na UFC 167 poddał Evana Dunhama duszeniem trójkątnym, za co zainkasował bonus za „Poddanie wieczoru”. Następnie dołożył nokaut nad Adriano Martinsem poprzez kopnięcie okrężne na głowę. W drugiej walce 2014 roku, poddał Edsona Barbozę, a w ostatnim występie znokautował Jima Millera, co ciekawe również po wysokim kopnięciu.

Wygrana z zawodnikiem formatu Eddiego Alvareza z pewnością zagwarantuje mu walkę o pas mistrzowski i walkę z Anthonym Pettisem.

Komentarze

 • DanteV

  Absolutny OGIEŃ!!
  Świetne info

 • Pozostaje pytanie: „Kto, kogo znokautuje, bądź podda” 🙂 Mega zestawienie.

 • Mr. Strong

  Świetna informacja na początek dnia! 🙂

 • KAT

  wspaniałe wieści dobre decyzje

 • RZDZ

  no za długo już się tam żarli, widać ,że nowe kierownictwo po kolei czyści sprawy