KSW 28: „Zaczynałem treningi od szkoleniówek rodziny Gracie.” – Karol Bedorf o Rollesie Gracie (+wywiad)

26 Sierpień 2014
KSW 28: „Zaczynałem treningi od szkoleniówek rodziny Gracie.” – Karol Bedorf o Rollesie Gracie (+wywiad)


Ktokolwiek zaczynał przygodę w czasach wczesnego etapu popularyzacji Vale Tudo, z całą pewnością miał styczność z prekursorami dzisiejszego MMA, rodziną Gracie. Z wiedzy walecznej familii korzystał również Karol Bedorf, który na początku października zmierzy się z Rollesem Gracie na KSW 28: „Fighter’s Den”.

Podczas nagrania kręconego dzisiaj w Poznaniu dla polsatowskiego „Punchera”, Polak wyznał:

Trenuję MMA/jiu-jitsu od 13 lat i zaczynałem właśnie od oglądania pierwszych szkoleniówek, a te przygotowywała właśnie rodzina Gracie.

Od kilku lat, „Coco” dzieli przygotowania pomiędzy rdzenny Berserkers team w Szczecinie a Ankos Poznań, gdzie ma styczność z zawodnikami posturą i wagą mu podobnymi. Choć kandydaci zmieniali się kilkukrotnie, Karol ma już wstępną strategię:

Mam już w głowie ułożony wstępny plan taktyczny, muszę go tylko skonsultować ze swoim trenerem. To jest świeża informacja, którą muszę jeszcze przestudiować i na pewno przygotuję się na niego perfekcyjnie.

Coś nam podpowiada, że game plan na rywala z ośmioma wygranymi w parterze i dwoma porażkami przez KO/TKO, nie wymaga wirtuozerii taktycznej.

Komentarze