Marcin Tybura nowym mistrzem M-1 Global!

autor:
15 Sierpień 2014
6
Marcin Tybura nowym mistrzem M-1 Global!


Marcin Tybura (11-0) został nowym mistrzem rosyjskiej organizacji M-1 Global w wadze ciężkiej. W bratobójczym starciu poddał w pierwszej rundzie dotychczasowego mistrza, Damiana Grabowskiego (19-2) duszeniem północ-południe. Zawodnik United Gym udowodnił, że MMA jest sportem na tyle nieprzewidywalnym i nie ma ludzi niepokonanych.

Walka rozpoczęła się od kilku ciosów w stójce. Polacy od początku pracowali w klinczu, a delikatną przewagę zyskał Tybura, który zaserwował swojemu rodakowi „lekcję latania”. Po chwili urzędujący mistrz był już na macie ringu, a zawodnik United Gym zadał kilka ciosów przechwytując głowę Grabowskiego. Po chwili okazało się, że posiadacz brązowego pasa BJJ, Tybura założył duszenie na tyle dokładnie, że było już właściwie „po jabłkach”. Zawodnik z Opola odpłynął, a Marcin Tybura został nowym mistrzem M-1 Global.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
champ1
champ1
6 lat temu

ale za to zobacz jak polskie mmanews się postarało ! 🙂

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

Przykre że historyczna walka w polskim MMA, nie odbiła echem się w mediach.

Dwóch najlepszych zawodników w wadze ciężkiej jako ME na 50-tej gali M-Global w Rosji i cisza!!!

WTF??? To jest porażka polskiego MMA!

Wynik starcia(czas) zaskoczył wszystkich i symbolizował pewną wymianę pokoleń, a okazje się że nawet taka historia nie niesie żadnych korzyści.

Dzięki Wojtek za relację z Rosji i mam nadzieje na kolejną z gali UFC w Europie.

Mr. Strong
Mr. Strong
6 lat temu

Do teraz nie mogę uwierzyć jak… Przed walką dawałem max. 20% szans na wygraną Tyburze, nic się nie stało Damian, i tak jestem twoim wielkim fanem, „wrócisz lepszy”.

VitorBelfort
VitorBelfort
6 lat temu

Szkoda Damiana bo naprawde jest mega gościem. Mam nadzieje ze opusci M1, zrobi kilka walk i zobaczymy go wkoncu w UFC. Gratulacje Marcin byles lepszy.

A. Gaik
A. Gaik
6 lat temu

gratulacje marcin! rewelacyjne zwyciestwo. oby tak dalej!
damian 3maj sie, do gory leb!

MaciusMMA
MaciusMMA
6 lat temu

Do teraz nie mogę uwierzyć !! Nie wiem, to miało być kolano ze strony Damiana ? Bo wyglądało jakby mu najnormalniej w świecie PODAŁ nogę do tego obalenia. Ostatnio takie osłupienie miałem po walce Materla – Silva II