Nowe zestawienia: Davis vs. Teixera na UFC 179 w Brazylii i Nelson vs. Story w walce wieczoru UFC Sweden

08 Sierpień 2014
1
Nowe zestawienia: Davis vs. Teixera na UFC 179 w Brazylii i Nelson vs. Story w walce wieczoru UFC Sweden

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Dwa bardzo ciekawe zestawienia wypłynęły niedawno na światło dzienne: Phil Davis vs. Glover Teixeira jako druga walka wieczoru podczas UFC 179 w Brazylii oraz Gunnar Nelson vs. Rick Story jako główna atrakcja UFC Fight Night 53 w Szwecji.

Phil Davis (12-2-1NC) z całą pewnością będzie szukał wszelkiej sposobności, żeby wrócić na pasmo zwycięstw po ostatniej porażce z Anthonym Johnsonem i jednocześnie zaznaczyć swoją pozycję pretendenta do pasa. Pomoże mu w tym na pewno potencjalne zwycięstwo z niedawnym pretendentem – Gloverem Teixerą (22-3), który niedawno stoczył bój z Jonem Jonesem. Na niekorzyść Phila, działał będzie fakt, iż gala odbywa się w Rio de Janeiro (25 października).

Drugie zestawienie o tyle interesujące polskiego fana, bo na tej samej gali wystąpią Jan Błachowicz, Marcin Bandel oraz Krzysztof Jotko. Przewodził im będzie niepokonany Gunnar Nelson (13-0-1), który przebojem wdarł się do rankingów wagi półśredniej. Niedawno zaliczył świetny co-main event w Dublinie, dlatego tym razem w pełni zasłużona walka wieczoru w Szwecji.

Przewodzić karcie walk w Szwecji, to dla mnie duża sprawa. To nasi sąsiedzi i jednocześnie jedni z ulubionych fighterów, którzy pochodzą właśnie ze Szwecji.
Oczekuję, że szwedzki tłum będzie bardzo głośny. Wierzę, że mam tam sporą grupę fanów. Kochają mój styl walki i oczywiście jestem Skandynawem, dlatego mam z nimi dobre koneksje. Tak czy inaczej, uważam że będzie to wspaniały wieczór i jestem bardzo podekscytowany szansą jaką otrzymałem.
Rick Story walczył z wieloma najlepszymi fighterami. Pokonał obecnego mistrza i jest niezwykle doświadczony, a także jest bardzo dobrym zapaśnikiem. To ciężki rywal, dlatego cieszę się, że będę z nim walczył.

Jego rywal Rick Story (17-8), to bardzo niebezpieczny ale walczący nierówno zawodnik. Po ostatnim zwycięstwie stwierdził, że oto stoi przed nami nowy Rick, który wie czego chce i do czego dąży

To jest naprawdę interesujące zestawienie. Stylistycznie, to będzie świetne ponieważ Gunnar jest grapplerem i jest ofensywny. Nie można wymagać w tej kwestii niczego więcej niż fakt, że dostajesz kogoś kto nieustannie atakuje i idzie w twoim kierunku.
Walczyłem już w Niemczech, ale będzie to mój pierwszy występ w Sztokholmie. Mój rozkład zajęć polega teraz na spakowaniu się, opuszczenie Vancouver i podróż do Arizony na treningi w MMA Lab. Jestem naprawdę podekscytowany tą walką!

Bilety na galę w Szwecji, w sprzedaży od 22 sierpnia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Typer
Typer
6 lat temu

no dobre dobre zestawienia