Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 177: „Dillashaw vs. Soto” (+wywiady)

31 Sierpień 2014
0
Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 177: „Dillashaw vs. Soto” (+wywiady)

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Zapraszamy na pierwsze słowa zwycięzców po UFC 177 w Sacramento. Pomimo braku wielkich nazwisk, główna karta zaczęła się bardzo imponująco i dalej wcale nie było gorzej.

TJ Dillashaw:

– o zmianie przeciwnika i ostatnich 24H
To było szalone. Ja już zrobiłem wagę, a tu dostaję telefon, ze Barao nie jest gotowy i zmieniają mi przeciwnika. Ciężkiego przeciwnika, dla tych którzy nie mają pojęcia, Joe Soto to mocny rywal. To była ciężka decyzja, ale oczywiście chciałem tego dla mojego miasta Sacramento. Nie ma mowy, żebym odpuścił sobie sprawienie wam show i tym samym bardzo dziękuję, że tu przyszliście.
– jak dużą zmianę musiałeś poczynić, żeby przystosować się do nowego rywala?
Wiedziałem, że będzie miał dobre zapasy. Znam go jeszcze z czasów szkolnych. Postawiłem na stójkę, ponieważ spodziewałem się po nim, że postanowi mnie sprowadzić. To jest prawdziwy twardziel, udało mu się trafić mnie kilkoma naprawdę dobrymi uderzeniami.
– kogo chciałbyś przy następnej obronie pasa?
Nie jestem pewien. Mój umysł był skoncentrowany na Renanie Barao od czterech miesięcy. Nie myślę teraz o nikim specjalnym i chciałbym zrobić sobie chwilę przerwy. Miałem kilka ciężkich pojedynków, dlatego zobaczymy z kim zestawi mnie UFC, ale zawalczę i pokonam każdego.

Tony Ferguson:

– czy uderzenia vs. kontrola przeważały w twojej ocenie u sędziów?
Po pierwsze. Danny… nikt z nas nie chciał tego zostawiać w rękach sędziów, w zamian próbując skończyć siebie nawzajem. Bez złej krwi i całego pieprzenia, dziękuję za przyjęcie wyzwania. Nawet gdybym przegrał, nadal chciałbym uścisnąć ci dłoń.
– czy fakt, że twój rywal kontrolował cię z góry ale nie generował żadnych uderzeń (przeciwnie do ciebie), zadecydowało o końcowym wyniku?
Jeżeli leżysz i nie próbujesz przejść, siedzisz tak sobie wyluzowany, wówczas sędziowie zwracają na to uwagę. Byłem na plecach, próbując poradzić sobie łokciami a on próbował trochę uderzeń w parterze. Obaj patrzyliśmy na Herba Deana, żeby podniósł nas do góry ale ten pozwolił nam pozostać na ziemi. Tak czy inaczej, obaj daliśmy dobrą walkę, jestem zadowolony z wygranej. Dziękuję fanom w Sacramento za to, że mnie wygwizdali. Uwielbiam walczyć z przeciwnościami losu, czapki z głów przed Dannym.
– o założonym duszeniu D’arce
Próbowałem go skończyć, ale bronił się bardzo dobrze. trzymałem go przez chwilę, słyszałem że jego oddech nieco zwolnił. Za każdym razem kiedy czułem, że próbuje uwolnić rękę, starałem się go uwięzić. Później starałem się przejść do czegoś innego, ale nie miałem opcji. Dlatego czekałem aż czas dobiegnie do końca i wówczas próbowałem innych technik.

Bethe Correia:

– o walce
Po pierwsze dziękuję Bogu, siostrze i całej rodzinie. Tą walką chciałam zostawić wiadomość dla Rondy Rousey
– o akcji końcowej
Myślałam wtedy, żeby zakończyć walkę, żeby ją znokautować. Chcę jeszcze powiedzieć, że to ja będą tą, która pokona Rondę. Ona nie odbierze jej statutu niepokonanej.

Diego Ferreira:

– czy spodziewałeś się właśnie takiej walki w stójce?
Trenowałem sporo wspólnie z moimi trenerami i właśnie tego chciałem. Widać, opłaciło się. Ramsey zaskoczył mnie, choć wiedziałem, że jedno uderzenie może zmienić wszystko. Cieszę się, potrzebowałem tego do swojego rekordu i do tego, by być tutaj w UFC.
– o nokautującym uderzeniu w 2 rundzie
W pierwszej rundzie był w stanie zatrzymać moje ataki, ale w drugiej nie był już w stanie tego zrobić.

Yancy Medeiros:

– o rzadko spotykanej technice „Bulldog Choke”
Taki był plan Joe. Kocham cale Hawaje! Dziękuję wam za sprawienie, że jestem tym zawodnikiem jakim dzisiaj jestem. Akademia Nicka Diaza, techniki Gracie. Dziękuję Wam za wszystko. Tatuś wraca do domu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments