Scott Coker: Bellator planuje organizować galę przynajmniej raz w miesiącu w 2015 roku

autor:
19 Sierpień 2014
6
Scott Coker: Bellator planuje organizować galę przynajmniej raz w miesiącu w 2015 roku

Foto: strikeforce.com

Foto: strikeforce.com


Po tym, jak na stanowisku szefa organizacji Bellator MMA, Scott Coker zastąpił swojego poprzednika, Bjorna Rebneya zaszło wiele zmian. Oprócz zwolnienia najsłabszych zawodników i zakontraktowania legend MMA, podpisania umów z zawodniczkami, przyszedł czas na comiesięczne eventy Bellatora, które związane są z rezygnacją z formatu turniejowego prowadzonego dotychczas przez organizację.

Bellator przeprowadzi wszystkie wcześniej zaplanowane, bądź rozpoczęte finały, zaczynając od 11-go sezonu, który odbędzie się na Bellator 123, 5 września w Connecticut. Pojedynki finałowe z 10-go sezonu mają być rozegrane do połowy listopada. Prezes Bellatora wspomniał również o tym, że jeśli Melvin Manhoef pokona w najbliższym pojedynku Douga Marshalla, to z pewnością dostanie szansę na walkę z Paulem Daleyem, który w ostatni weekend wygrał walkę w formule K-1.

Zmiany w 2015 roku

Jeśli chodzi o rok 2015, Bellator zmienia format rozgrywania gal. Od teraz będzie organizował co najmniej jedną galę w miesiącu, a w rezultacie będzie to 16 gal rocznie. Wszystkie z nich zostaną pokazane w telewizji Spike TV.

To będzie nas sezon. Chcemy zrobić 16 gal zamiast 26, żeby walki były lepsze, obiekty miały czas na promocję. Co więcej chcemy, żeby to było prawdziwe wydarzenie, a nie weekendowe show.

Prezes Bellatora, Scott Coker stwierdził, że co prawda rezygnują z formatu turniejowego, ale nie wyklucza powrotu do poprzedniego systemu, z tym zastrzeżeniem, że turnieje odbywałyby się w czasie jednej gali. Co do PPV, to wierząc słowom głównodowodzącego Bellatora, organizacja będzie starała się pokazywać galę w otwartej TV, rezygnując z gal transmitowanych za pośrednictwem płatnego systemu.

Dla mnie jedną z rzeczy, na której musimy się na prawdę skupić jest to, żeby zrezygnować z zawodników, których nie chcą oglądać kibice. Mamy teraz pomysł na świetną rozpiskę. Wielu utalentowanych zawodników podpisało z nami kontrakty, ostatnio dogadaliśmy się z dwiema zawodniczkami, ale to dopiero początek. Myślę, że organizacja będzie wyglądała zupełnie inaczej za 18 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
6 lat temu

No jak to ma tak wyglądać to i nawet zawodnicy nie będą narzekać,pierw zobaczymy jak Coker sobie poradzi w Bellatorze i czy też przypadkiem nie zostanie wykupiony.

Cain
Cain
6 lat temu

no i ładnie, porządkują sprawy widać

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

eeeeee co ty! KSW nie robi tego dla dobrych gal tylko dla dobrej kasy. tu akurat na takie rewolucje nie ma szans bo to KSW i inna strategia organizacji.co ty marzeniaaaaa żeby brali kupe no name zawodników żeby ci sobie powalczyli. jacy celebryci by im przyłazili na takie gale?

Mousasi
Mousasi
6 lat temu

Świetny pomysł. Te p20-pare gal to było za dużo. UFC moze sobie pozwolić na wiekszą ilość gal, bo to poprostu UFC. Oj myślę, że Scot Cooker będzie dobrym szefem Bellatora. Chciałbym, żeby Strikeforce wrócił, ale niestety. Niech to KSW zacznie kontraktować zawodników, bo te 4 gale to juz straszna lipa. Rozumiem, ze Polska inny rynek, ale w tym kraju jest mnóstwo hal więc z 6-7 gal mogliby robić. Albo niech zaczną kontynuować KSW Extra na małych hal 3-5 tys ludzi i bedzie wiecej walk dla zawodników.

Typer
Typer
6 lat temu

no i dobrze, gubili się już w ilości to teraz niech idą na jakość. niech zarabiają mega i dają grubą kasę zawodnikom!

rudy
rudy
6 lat temu

Czyli teraz realizują inwestycje wizerunkowe. Ciekawe, widać chcą zmienić swoje miejsce na rynku MMA. Myślę, że generalnie zmiany na lepsze ale zobaczymy