UFC Sweden: Krzysztof Jotko vs. Tor Troeng na gali w Sztokholmie

autor:
08 Sierpień 2014
UFC Sweden: Krzysztof Jotko vs. Tor Troeng na gali w Sztokholmie

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Podopieczny Mirosława Oknińskiego, Krzysztof Jotko (14-1) poznał rywala, z którym zmierzy się podczas swojego trzeciego występu dla największej organizacji MMA na światowym rynku, UFC. Pochodzący z Ornety zawodnik na gali UFC FN w Szwecji skrzyżuje rękawice z zawodnikiem miejscowego All Stars, Torem Troengiem (16-6-1).

Tor w przeszłości już trzykrotnie rywalizował z naszymi rodakami. Pierwsza walka z reprezentantem naszego kraju zakończyła się dla „Młota” porażką. W 2007 roku Troeng został poddany przez Mameda Chalidowa. W kolejnych latach znajdywał już sposób na naszych krajan pokonując Jackiem Buczka i Roberta Jocza. Szwed w UFC zanotował na razie zwycięstwo z Adamem Cellą i dwukrotnie na punkty musiał uznać wyższość Rafaela Natala oraz Trevora Smitha.

Krzysiek z pewnością będzie chciał odbić się po porażce z Magnusem Cedenbladem. Jotko zwrócił się z prośbą do organizacji, aby zawalczyć ze Szwedem już podczas październikowej gali, ale kierownictwo UFC postawiło ultimatum, że jeśli zawodnik z Warszawy pokona Troenga to dostanie upragnioną szansę rewanżu z jedynym zawodnikiem, który dostarczył mu porażkę do nieskalanego rekordu.

Komentarze

 • Kuba_na masie

  ” pochodzący z Omerty zawodnik” do poprawki powinno byc „z Ornety”

  jakoś cienko widze Krzyśka pokonującego Szweda u siebie, mam nadzieje ze Miras wymyśli dobrą taktyke, WAR JOTKO

 • Typer

  jak się będzie słuchał Mirka to da radę.

 • Pako

  Kurde kolejny polski zawodnik rzucony na obcą ziemię na pożarcie,oby wyciągnął wnioski z poprzedniej walki.

 • BartezCichy

  Trzeba wierzyć w Krzyśka, obstawiałbym tutaj decyzję, ale liczę że Krzysiek miło zaskoczy ( widać postępy w tej stójce).