Bellator 128: Joe Warren zmierzy się z Eduardo Dantasem w walce o pas w wadze koguciej

autor:
09 Wrzesień 2014
0
Bellator 128: Joe Warren zmierzy się z Eduardo Dantasem w walce o pas w wadze koguciej

joe-warren-bellator-107

Organizacja Bellator MMA po zmianie na stanowisku prezesa zdecydowanie odżyła. W organizacji pojawili się nowi zawodnicy, ale również Ci starzy staną do innych ciekawych bitew. Na gali Bellator MMA 128, która odbędzie się 10 października Eduardo Dantas (16-3) oraz Joe Warren (11-3) zmierzą się w walce unifikującej tytuł w wadze koguciej.

Pierwotnie do pojedynku miało dojść w maju, ale Dantas wycofał się w związku z kontuzją głowy, której doznał podczas przygotowań do walki.
W związku z półroczną absencją Brazylijczyka, kierownictwo organizacji zdecydowało się zorganizować walkę o tymczasowy pas Bellatora w wadze do 61 kilogramów. Joe Warren, który w przeszłości był mistrzem w kategorii piórkowej zdecydował się na przejście do niższej kategorii. Decyzja okazała się być swoistym „strzałem w dziesiątkę”, gdyż były zapaśnik zwyciężył w 9 sezonie turnieju Bellatora w wadze koguciej, a następnie pokonał Rafaela Silvę w walce o tymczasowy pas Bellatora.

Eduardo Dantas tytuł mistrzowski zdobył w 2012 roku, pokonując poddanie Zacha Makovskiego. Brazylijczyk po tym pojedynku zdecydował się na walkę na gali Shooto Brazil, gdzie już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Tysona Nama. Po tym pojedynku, Dantas dostał od kierownictwa ostrą reprymendę odnośnie jego startu na rodzimej ziemi. Porażka i ostre słowa ówczesnego prezesa Bellatora, Bjorna Rebneya podziałały na niego niezwykle motywująco. W lutym 2013 roku, odbił się od dna nokautując Marcosa Galvao, a w kolejnym roku zwyciężył w starciu z Anthonym Leone. Miejmy nadzieję, że tym razem stan zdrowotny Dantasa pozwoli na stoczenie tego jakże ciekawego starcia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments