Cage Warriors 73: Stevie Ray vs. Curt Warburton III w walce wieczoru

autor:
03 Wrzesień 2014
Cage Warriors 73: Stevie Ray vs. Curt Warburton III w walce wieczoru

Foto: cagewarriors.com

Foto: cagewarriors.com


W związku z faktem, iż wakacje się skończyły, kierownictwo jednej z największych europejskich organizacji Cage Warriors pracują nad kolejnymi, ciekawymi zestawieniami. Niewątpliwie do takich należy starcie
mistrza wagi lekkiej Cage Warriors, Stevie Raya (15-5) z Curtem Warburtonem (13-5), do którego dojdzie 1 listopada na gali Cage Warriors 73 w Newcastle.

W pierwszym pojedynku Curt Warburton zwyciężył na punkty z aktualnym mistrzem, Stevie’m Rayem. W drugiej walce, szkocki zawodnik zrewanżował się Warburtonowi, zwyciężając przez niejednogłośną decyzję. Co więcej, dzięki zwycięstwu na CW 69 zdobył pas Cage Warriors zwakowany wcześniej przez gwiazdę UFC, Conora McGregora.

Curt Warburton w przeszłości stoczył trzy walki dla UFC. W debiutanckim starciu poniósł porażkę ze Spencerem Fisherem. W kolejnej walce skrzyżował rękawice z obecnym mistrzem KSW, Maciejem Jewtuszko. Sędziowie zdecydowali, że aktywniejszym zawodnikiem na przestrzeni piętnastu minut był Brytyjczyk i „The War” mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w największej organizacji MMA na świecie. Przygoda z UFC nie potrwała zbyt długo, gdyż Curt zdołał stoczyć jeszcze jedną walkę dla organizacji braci Fertitta. W starciu na UFC Live 4 został poddany kimurą w starciu z Joe Lauzonem i po starciu został pozbawiony kontraktu. Pomiędzy występami dla rodzimych organizacji w 2012 roku zawitał do Płocka, gdzie na gali KSW 18 zmierzył się z Arturem Sowińskim, którego poddał trójkątem rękoma.

Komentarze