East Side Fight 1, czyli MMA w białostockiej Operze

29 Wrzesień 2014
5
East Side Fight 1, czyli MMA w białostockiej Operze


Dobra wiadomość dla wszystkich białostockich fanów sportów uderzanych i MMA. Już 15 listopada zadebiutuje tam bowiem organizacja East Side Fight 1 i choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, to swój pierwszy event zorganizuje w miejscowej Operze, przy ulicy Odeskej 1.

ESF to projekt, którego zadaniem jest promowanie Wschodniej Polski, a imprezy sportów walki mają jej w tym pomóc. Na czele projektu stoi pomysłodawca i zarazem pierwszy polski mistrz świata Karate Kyokushin z Japonii, Piotr Sawicki, która wraz ze stowarzyszeniem SCK (Sport Club Karate), zamierza wpłynąć na ożywienie tamtejszej sceny. Poza MMA, na galach będą występowali zawodnicy muay thai oraz kickboxingu. Informacja od organizatora:

Do walk wyjdą mistrzowie świata,Europy i Polski jak utytułowany mistrz Muay Thai i K-1, Bartosz Botwina z Husarza Białystok. Kobiece muay thai reprezentować będzie mistrzyni świata WMF, Judyta Niepogoda z Gladiatora Siedlce. Kolejnym zawodnikiem jaki zawsze godnie reprezentował stolicę wschodniej Polski, będzie Radosław Rydzewski – medalista mistrzostw świata i Europy a także wielokrotny mistrz Polski w formule K-1. Podczas gali nie zabraknie także młodych perspektywicznych zawodników ze Wschodniej Polski. Formułę MMA reprezentować będzie Piotr Kalenik z Valetudo Białystok i Maciej Michalczuk z SCK Białystok. Widowiskowe ciężkie K-1 widzowie zobaczą w wykonaniu reprezentującego Humana Białystok, dwumetrowego Tomasza Klimiuka. Organizator zaprosił także do współpracy mistrza świata Muay Thai, Filipa Rządka z Kalisza i reprezentującego w MMA, Kaiser Team Olsztyn, Przemysława Zbiciaka. (red. notabene naszego byłego redaktora).

Nie wiem jak Was, ale nas poniższe zdjęcia przekonują klimatem i sprawiają, że chce się tam być i oglądać.Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bolo
bolo
6 lat temu

Największą imprezą na Podlasiu w MMA będzie V Gala MMA CUP/PLMMA 40 18 października 2014 roku.
Oglądajcie na Orange Sport na Live.

bolo
bolo
6 lat temu

Mówienie o Gali MMA to lekka przesada. Z tego co wiem to na tej gali będzie tylko jedna walka MMA. Piotr Kalenik nie wystąpi na tej gali.Od pięciu lat w Białymstoku są organizowane gale tylko z walkami MMA przez Federację MMA Białystok.

gonzo
gonzo
6 lat temu

myślę, że jednak będzie kulturka 🙂

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

no racja, szkoda foteli :D:D:D

Typer
Typer
6 lat temu

bardzo fajny pomysł. martwię sie tylko czyta promocja sportu nie wyjdzie nam bokiem, jak ta cała chołota wpadnie na takie salony 😀