Helson Henriques zmierzy się z Bekbulatem Magomedovem przed KSW 28 w Szczecinie [UPDATE]

autor:
11 Wrzesień 2014
Helson Henriques zmierzy się z Bekbulatem Magomedovem przed KSW 28 w Szczecinie [UPDATE]

helson_henriques_ksw26

Dzięki byłemu mistrzowi turniejowemu KSW, Vitorowi Nobredze dowiedzieliśmy się, że jego podopieczny Helson Henriques (7-2-1) stoczy jeszcze jeden pojedynek przed zaplanowaną na 4 października galą w Szczecinie, gdzie ma zmierzyć się z Anzorem Azhievem (4-1). Angolczyk w najbliższy weekend zmierzy się z Bekbulatem Magomedovem już 14 września na gali w Moskwie.

30-letni Helson Henriques w KSW zadebiutował na marcowej gali KSW 26, gdzie przez jednogłośną decyzję uległ koledze klubowemu Anzora- Arbiemu Shamaevowi. Po pojedynku na warszawskim „Torwarze” stoczył pojedynek dla Portugal Combat, gdzie w niespełna pół minuty znokautował debiutującego w zawodowym MMA, Pedro Eugenio. Miejmy nadzieję, że Helson nie dozna jakiejkolwiek kontuzji na gali w Rosji i zobaczymy go w starciu na KSW 28 w Szczecinie.

„Nasz mistrz, Helson Henriques stanie przed wielkim wyzwaniem w ten weekend. Helson zmierzy się z Bekbulatem Magomedovem na gali w Moskwie.”

Jak informuje Maciej Kozłowski, manager Henriquesa, jego podopieczny nie wystąpi w Rosji tak jak wcześniej planowano:

Prawdą jest, że Helson Henriques prowadził zaawansowane negocjacje z federacją rosyjską, jednakże oryginalnie walka miała odbyć się w listopadzie, czyli po występie Helsona na KSW. W międzyczasie, Henriques wrzucił informacje na FB, dotyczącą walki w Rosji, aby promować się i zdobywać sponsorów, jednakże żaden kontrakt z federacją rosyjską nie był podpisany. Jedyny podpisany kontrakt jaki obecnie istnieje, jest to kontrakt z Federacją KSW i Helson potwierdza, że jedyna jego nachodząca walka, jest to walka 4 października w KSW.

Komentarze

 • maniekzig

  Już widać jakich profesjonalistów KSW załatwia dla swoich rywali.

  Większość ma walki przed galą i oni mają być optymalnie przygotowani?

  Jak zwykle przeciwnik bierze walkę na ostatnią chwilę, gdy KSW mówi że wszyscy się boją walczyć.

  Mataczenie pełną gębą.

 • rage77

  ciekaw jestem kogo Różalowi dadzą. Bo w sumie jakby się słabo potoczyło to i Anzor zostanie bez przeciwnika ! 😛

 • W. Mrozowski

  Sytuacja się wyjaśniła… patrz UPDATE