Jon Jones traci umowę sponsorską z NIKE za bójkę z Danielem Cormierem [UPDATE 2]

autor:
23 Wrzesień 2014
Jon Jones traci umowę sponsorską z NIKE za bójkę z Danielem Cormierem [UPDATE 2]

jones_cormier_face2face

Mistrz UFC w wadze półciężkiej, Jon „Bones” Jones (20-1) przyznał, że bójka z udziałem Daniela Cormiera (15-0), do której doszło podczas konferencji prasowej w dniu 4 sierpnia, kosztowała go stratę kontraktu z firmą sportową – Nike. Informację o rozwiązaniu kontraktu, zawodnik podał podczas dzisiejszego przesłuchania przed Komisją Stanową w Nevadzie.

Nike współpracowała z Jonesem od 2012 roku i przez ten czas wypuściła m.in. kilka kolekcji sygnowanych przez mistrza UFC w wadze półciężkiej. Jones może tylko żałować swojego zachowania, do którego doszło na konferencji prasowej przed UFC 182. Miała być „szopka”, która podbije nieco wpływy z PPV, a skończyło się stratą poważnego sponsora, oraz jest taka możliwość, że obaj zawodnicy zostaną zdyskwalifikowani na nieokreślony okres czasu.

Nie jest to odosobniony przypadek, która dbająca o swoje dobre imię Nike kończy współpracę z niepokornym sportowcem. W przeszłości amerykańska firma rezygnowała ze wspierania takich sportowców jak Lance Amstrong oraz Tiger Woods.

UPDATE: Umowa z NIKE, to nie koniec utrapienia młodego mistrza. Niedługo po wydarzeniu wycofał się drugi drugi potencjalny sponsor, który także proponował sześciocyfrowy czek. Dodatkowo, Komisja Stanowa NSAC ukarała Jonesa mandatem w wysokości 50 tysięcy dolarów i ostatecznie po czwarte, młody mistrz otrzymał nakaz przepracowania 40 godzin w czynie społecznym. Było warto?

UPDATE 2: Sprytna video reakcja Jonesa, który wykazuje skruchę, reklamuje NIKE i jednocześnie nie zamyka sobie drogi na powrót.

Komentarze

 • jajko83

  lance, tiger to nie byle lamusy… teraz jonson… nike się nie pie***li

 • IronMike

  Jones jak juz panie jajko . Nike nie chce uszczerbku na wizerunku proste. Mam nadzie ,ze bedzie material jak gibon zasuwa z taczkami albo lopata w czynie spolecznym, lub cos w ten desen ahahah

 • jajko83

  jonson na beczke ziomus… a materiał gdy taczkami jeździ możesz nakręcić jak wychodzi z biura ufc po wyplacie…jaki k**wa czyn społeczny.. za co..

 • maniekzig

  I to jest to, o co walczę w Polsce.

  U nas zrobili z jednego Patola gwiazdę w boksie, za wywołanie bójki etc.

  Gdyby mu sąd rąbnął taką karę to zakończył by jego karierę.

 • Matiszka1

  a co takiego Jonesa zrobił?
  przecież to Cormier go popchnął i uciekł jak tchórz
  fajne są takie bójki, każdy to lubi, ppv sprzeda się 3x lepiej Jonsowi kontrakt z Nike koło wiadomo czego lata i tak ma tyle hajsu, że nie wie na co go wydawać
  odkuje dobrym wynikiem PPV,a sponsora znajdzie bez problemowo

 • nitro

  Najki się nie cacka;) Ja nie widzę w tym problemu, Tyson, Lewis, Rahman też się wywracali;)

 • TheOne

  dla mnie to kolejna przesada. ok niech ufc ukara swoich zawodników jako pracodawca ale całą reszta to jakaś żenada. powiedz murzyn to cie wsadzą do więzienia, powiedz gej to zabiją, popchnij kogoś na gapieniu się na przeciwnika, organizowanym niepo to żeby mogli sobie zerknąć na siebie tylko po to żeby wywołąć emocje, żeby podgrzać atmosfere to ci każą pracować społęcznie. popier,….tych amerykanów. po co w takim razie robić te „wgapiania się”???????? pierolenie i tyle. nie mogę tego słuchać i tej obłudy

 • KAT

  to chyba pretekst musiał być bo chyba nie na poważnie takie akcje? przesadyzm goni przesadyzm w tym USA

 • ruchmistrz

  a czy Nike dalej sponsoruje Andersona Silvę ? czy wycofali się po jego kontuzji? ktoś wie jak to wygląda

 • RZDZ

  prace społeczne za karę to doskonały pomysł tylko w ogóle nie rozumiem dawania kary przez kogokolwiek poza Daną. to Danka powinien co najwyżej poiwedzieć dobra promocja promocją ale cyrku z mojej firmy nie robimy, trzymamy poziom i tyle

 • Pako

  I bardzo dobrze,teraz jeszcze niech ukarają Cormiera.Jestem w pełni usatysfakcjonowany z tej kary.Haha chciałbym zobaczyć Jones'a przy przebieraniu śmieci Laughing Więc albo zachowujemy się jak profesjonalni sportowcy czyli z szacunkiem,albo robimy burdy i tracimy sojuszników.Bo prawda jest taka że Panowie i tak Sobie wyjaśnią wszystko w klatce.