KSW 29: Manhoef rywalem Materli w walce o pas wagi średniej

10 Wrzesień 2014
KSW 29: Manhoef rywalem Materli w walce o pas wagi średniej

Materla vs Grove

Włodarze największej polskiej federacji MMA odkryli kolejne karty gali KSW 29. Właśnie ogłoszono, iż przeciwnikiem Michała Materli (20-4) w walce o pas mistrzowski będzie doświadczony Holender – Malvin Manhoef (28-11).

Oto oficjalny komunikat Federacji KSW – kswmma.com:

Federacja KSW pragnie ogłosić kolejną z walk wieczoru gali KSW 29, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. W pojedynku mistrzowskim w wadze średniej Michał Materla (20-4, 2 KO, 12 Sub) w swojej czwartej obronie pasa skrzyżuje rękawice z holenderskim królem nokautu Melvinem Manhoefem (28-11-1, 26 KO).

Materla dzierży tytuł mistrza KSW od maja 2012 i pierwszej wygranej nad Jayem Silvą. W kolejnych pojedynkach wygrywał kolejno z Rodneyem Wallacem, Kendallem Grovem, a za porażkę w drugim starciu z Silvą, zrewanżował się Angolijczykowi na KSW 26 w marcu tego roku w Warszawie. Zanim zawodnik Berserkers Team powalczy z Holendrem, czeka go jeszcze pojedynek z Jorgem Luisem Bezerrą na październikowej gali KSW 28: Fighters’ Den w Szczecinie.

Mający za sobą bogate doświadczenie w kickboxingu i niewiele mniejsze w MMA Holender, to jeden z najgroźniejszych uderzaczy w sportach walki. Dość powiedzieć, że „No Mercy” na dwadzieścia osiem wygranych walk, tylko dwukrotnie nie skończył rywala przed czasem. Reprezentant Mike’s Gym już raz pojawił się na galach KSW, w czerwcu 2013 na KSW 23 musiał uznać wyższość Mameda Khalidova. W kolejnym występie potrzebował jednak tylko 46 sekund na odprawienie byłego rywala Materli Evangelisty „Cyborga” Santosa.

Materla vs. Manhoef oraz wcześniej ogłoszony pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Pawłem Nastulą to dwie z trzech z głównych atrakcji KSW 29. Na rywala czeka jeszcze najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov.

Informacje na temat dokładnej daty, lokalizacji oraz sprzedaży biletów na KSW 29 zostanie ogłoszona wkrótce.

Komentarze

 • MaciusMMA

  PŁACZE ZE SZCZĘCIA, DLA TAKICH CHWIL WARTO ŻYĆ. Oby obyło się bez kontuzji proszę prosze proszę !!

 • tomox

  jak dla mnie to nie będzie „ten sam” Melvin co podczas walki z Mamedem, od tego czasu będzie już 1,5 roku a facet ma 38 lat, pamiętam jak po tamtej walce mówił o zakończeniu kariery, no ale nazwisko dobre, pożyjemy – zobaczymy jak z jego motywacją

 • maniekzig

  Czyli kontynuacja walk z odpadami po Mamedzie.

  KSW Logic. Przegrywasz walkę z imperatorem, to w nagrodę dostajesz walkę o pas.

  Kiedyś jeszcze media od MMA zrobiłyby z tym szum. Że jak to możliwe jest?

  Dziś pozostaje klepać się po plecach i pompować temat do granic możliwości, bo wszyscy chcą zarobić w imię popularyzacji MMA.

  rzygać się chce…

 • A. Gaik

  „wszyscy chcą zarobić w imię popularyzacji MMA” – trafiles w sedno. ale z drugiej strony bedac na ich miejscu napietnowalbys ten pojedynek?

 • maniekzig

  @A. Gaik nie wiem co bym robił na ich miejscu. Nikomu nie zaglądam w portfel, nawet tym których nie lubię.

  Zawodników doceniam za poziom sportowy i wyzwania.

  Jak pisałem że z MMA w PL zrobi się to samo co z polskim boksem zawodowym, to pseudo eksperci się śmiali, a tutaj masz…

  Teraz pytanie, co by było z MMA gdyby nie konkurencja w postaci: PLMMA, FeN, ProMMAc.

  Bo mnie osobiście bardziej jarają równe zestawienia gdzie decyduje wartość sportowa.

  Schemat działania KSW jest bardzo prosty – robić w konia ludzi tak długo, póki się nie zorientują, a jak coś to udawać, że to nie my.

  Nic mi do tego, to tylko komentarz. Niech se robią co chcą, chwalić ich za to nie będę, bo sportami walki interesuje się ponad 25lat – nie z racji tego, że jest taka moda.

 • Loku

  Znowu temat z odpadami po Mamedzie… W tej kwestii w pełni zgadzam się z K&L to nie KSW odpowiada za taki stan rzeczy a właśnie Cipek i Mamed. Poza tym mnie bardziej elektryzuje starcie Cipka z „odpadkiem” w postaci Melvina niż walka z Bazerra. Poza tym maniekzig skoro interesujesz się to sylwetka Manhoef jest Ci dobrze znana i wydaje mi się godna szacunku. Nie sądzę by Cipek poradził sobie tak gładko jak Mamed.

 • maniekzig

  @Loku Spokojnie jestem jakimś „Psycho”, bo to tylko moja skromna opinia.

  To jest winna KSW, że Mamed nie walczy z Materlą, ale im to jest wręcz na rękę, bo mają dwie gwiazdy o podobnej popularności.

  Zdaje się że jeżeli zawodnik nie chce walczyć, to albo oddaje PAS, albo zmienia kategorię wagową.

  Zresztą K&L obiecywali wyciągnąć konsekwencje i jak wiadomo M&M mają ich w garści.

  W mocnej federacji dowodzą jej właściciele, a w KSW robią to zawodnicy.

  Zawodnik po porażce nie zasługuje na walkę o pas.

  Nie wyobrażam sobie przejść do porządku dziennego z takimi PATOLOGICZNYMI sytuacjami.

  Władymir Kliczko od jutra walczy w kratkę, raz o pas, raz bez pasa.

 • Loku

  Patologią to jest w ogóle pas mistrzowski w organizacji, która robi 4 gale rocznie… Mistrz ma dwie walki w roku, jedna o pas, druga nie. Ta cała sytuacja jest dziwna. Ale nie bardzo wiadomo jak ten problem rozwiązać. Tak więc nie ma co się przejmować tym pasem, Mamed jest prawdziwym mistrzem KSW i jak widać M&M to pasuje

 • maniekzig

  Nie przejmuje się, bo to nie jest dobro narodowe. Nawet jak KSW padnie, to również nie będę płakał.

  Po prostu nazywam rzeczy po imieniu i nie udaje na siłę że mi taka sytuacja odpowiada.

 • Pako

  No niestety taką drogę wybrał Michał.A pamiętam jeszcze wywiad z nim za czasów jak Mamed odmówił UFC to Michał powiedział że nawet dla UFC by walczył za darmo bo to jego marzenie! A tu proszę jakie cyrki się dzieją.