M-1 Challenge 53: Damian Grabowski vs. Konstantin Gluhov w Pekinie

autor:
12 Wrzesień 2014
1
M-1 Challenge 53: Damian Grabowski vs. Konstantin Gluhov w Pekinie

damian_grabowski_torun_xcage6

Były mistrz M-1 w wadze ciężkiej Damian Grabowski (19-2) do niedawna na gali M-1 Challenge 53 w Pekinie miał zmierzyć się z rosyjskim weteranem Pride FC i Strikeforce- Sergeiem Kharitonovem. Zawodnik Golden Glory odmówił i zostanie zestawiony z mistrzem olimpijskim w Judo, Satoshi Ishii. W zaistniałej sytuacji Opolanin zmierzy się z dobrze znanym polskiej publiczności Konstantinem Gluhovem (28-14).

Damian Grabowski stoczył ostatni pojedynek na jubileuszowej gali M-1 Challenge 50 w Sankt Petersburgu. W bratobójczym pojedynku musiał uznać wyższość swojego rodaka, Marcina Tybury, który poddał go już w pierwszej rundzie pojedynku. Grabowski przegrywając starcie z Tyburą stracił pas M-1 Global w wadze królewskiej.

Konstantin Gluhov wygrał ostatnie dwie walki. Na marcowej gali M-1 przez jednogłośną decyzję pokonał Kenny’ego Garnera, a już miesiąc później we francuskiej Marsylii znokautował w Valentijna Overeema w ramach Pancrase Fighting Championship 6. Gluhov w Polsce walczył wielokrotnie na galach K-1, ale również stoczył dwie walki w turnieju wagi ciężkiej w ramach KSW 12, gdzie w pierwszej fazie pokonał Daniela Omielańczuka, a w kolejnej rundzie nie sprostał Davidowi Olivie. W finale turnieju GP M-1 w wadze ciężkiej przegrał z obecnym mistrzem w wadze ciężkiej, Marcinem Tyburą.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
6 lat temu

No świetna wiadomość! Brawo M-1 Applause