M-1 Challenge 53: Damian Grabowski vs. Sergei Kharitonov w Pekinie (UPDATE)

autor:
02 Wrzesień 2014
M-1 Challenge 53: Damian Grabowski vs. Sergei Kharitonov w Pekinie (UPDATE)

Foto: m-1global.com

Foto: m-1global.com


Były mistrz rosyjskiej organizacji M-1 Global w wadze ciężkiej, Damian Grabowski (19-2) koleją walkę stoczy na gali M-1 Challenge, 11 listopada w stolicy Chin-Pekinie. Opolanin zmierzy się z weteranem Pride FC i Strikeforce, Sergeiem Kharitonovem (21-5). Informacja została potwierdzona przez matchmakera M-1, Stanislava Kharlamova.

„Polski Pitbull” ostatnią walkę stoczył 15 sierpnia na jubileuszowej gali M-1 Challenge 50 w Sankt Petersburgu. Bratobójczy pojedynek z Marcinem Tyburą nie zakończył się po myśli Damiana Grabowskiego, który został poddany już w pierwszej rundzie pojedynku. Wcześniej przez wiele lat zawodnik Lutadores Opole był uważany za nr.1 w polskim rankingu wagi ciężkiej.

Sergei Kharitonov zwyciężył w trzech ostatnich walkach, które odbyły się na rodzimej ziemi. Podczas ostatniego występu na gali Tech-Krep Fighting Championship, przez TKO w 2 rundzie pokonał Tylera Easta. Rosjanin w przeszłości rywalizował w ringu legendarnej Pride FC oraz oktagonie Strikeforce, gdzie odniósł ostatnią porażkę w zawodowej karierze. Co ciekawe, „Paratrooper” oprócz kariery w MMA, kontynuuje karierę w K-1. Niestety w ostatnim występie w kickboxerskim ringu, nie sprostał Andersonowi Silvie w ramach gali Glory 16, które odbyło się w Denver.

Komentarze

 • Loku

  Łooo… Faktycznie bomba!

 • W. Mrozowski

  Piękny „overhead cep” na tym zdjęciu 🙂

 • MaciusMMA

  Fajnie, że Damian zawalczy tak szybko po ostatniej porażce, oby odbił się od ziemi.
  PS> Licze na to, że to będzie ostatnia walka Damiana w M1, a póżniej….:)

 • GROM Z

  Niestety Damian polegnie

 • tomox

  @W. Mrozowski ta technika nie nazywa się „overhead cep” a „luj z całej epy” 😉

 • maniekzig

  Łatwo nie będzie, ale Damiana stać na mocny powrót po porażce. Im szybciej tym lepiej dla niego.

 • W. Mrozowski

  I tak news o Kamili Porczyk był dzisiaj najchętniej lajkowanym newsem 🙂

 • MaciusMMA

  To nie jest powód do dumy

 • W. Mrozowski

  Przecież to Wy czytelnicy lajkujecie.

 • maniekzig

  To nie jest żaden wyznacznik. Masa osób interesujących się MMA nie ma Facebooka.
  Ostatnio zrobiłem taki mały test w gronie Januszy.

  Walka Pani Porczyk vs. walka Jędrzejczyk

  Tą pierwszą znali, kojarzyli i mieli niezły ubaw, a drugą podziwiali mając rozdziawione gęby.

  To jedyna droga na uświadamianie kibicom czym jest MMA.

 • MaciusMMA

  Dokładnie, KSW oczywiście robi mega robote, ale jest to smutne, gdy ludzie znają Kamile Porczyk, a nie wiedzą kim jest Joanna Jędrzejczyk. Taki portal powinien jak najwięcej pisać o sportowej stronie MMA, a news’y takie jak ostatni o K. Porczyk co najwyżej pojawiac się w „mini news’ach”.

 • W. Mrozowski

  Ale tu w ogóle nikt nie podejmuje dyskusji. Po prostu uśmiechnąłem się, że przy tylu klasowych newsach, akurat tamten był najpopularniejszy.
  A skoro już wchodzicie w dyskusję, to news z Kamilą był nie tylko najchętniej lajkowany ale i najchętniej czytany. Zdeklasował pozostałe i nie, nie trafi do miniNEWSA.

 • Pako

  I w końcu Damian doczeka się wymarzonego Paratroopera.Zestawienie bardzo mi się podoba.Skoro tu mowa o Porczyk i lajkami to jednak poczekam na przełom MMA w Polsce kiedy to Ibisz zadebiutuje,w końcu z każdym rokiem coraz młodszy.Więc jak skończy te 22 lata to zasili kategorię do 93 kg w KSW i będziemy mieli następce Janka,oraz największą federację "celebrytów" na świecie.

 • Pako

  Ps. Właśnie zerknąłem na Wasz portal na Fb i z ciekawości zobaczyłem ile właśnie lajków ma wpis o pani Kamili "11 lajków" to wcale nie jest najwięcej lajkowany,wręcz odwrotnie,no chyba że te liczby coś mnie w jajo robią to przepraszam.A o komentarzach to już nie wspomnę Laughing Pozdrawiam.

 • kerimm85

  super zestawienie 🙂 jestem ciekaw jak Damian wypadnie 

 • W. Mrozowski

  @Pako
  Liczby pod newsem to suma wszystkich lajków, jakie otrzymał w internecie. Nie tylko z fan page MMAnews ale również z innych źródeł gdzie wklejono newsa + bezpośrednie kliki na portalu. Niedawna wypowiedź Różala miała ponad 1000 lajkow, więc to kolejna internetowa anomalia.