M-1 Pekin: Marcin Tybura vs. Denis Smoldarev o pas wagi ciężkiej w przygotowaniu [UPDATE]

02 Wrzesień 2014
4
M-1 Pekin: Marcin Tybura vs. Denis Smoldarev o pas wagi ciężkiej w przygotowaniu [UPDATE]

Foto: m-1global.com

Foto: m-1global.com


Niesamowite informacje dotarły do nas z serca Rosji. Na zapowiadanej przez nas pierwszej gali M-1 Challenge w Pekinie, prawdopodobnie dojdzie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa, który od niedawna spoczywa w rękach Marcina Tybury (11-0). Jego rywalem miałby być równie niepokonany Denis Smoldarev (8-0)

Za słowami matchmakera M-1:

Obecnie czekamy już wyłącznie na akcept polskiego managera, Łukasza Bosackiego. Na 99% pojedynek ten dojdzie jednak do skutku. Spodziewamy się po obu fighterach nie lada pojedynku.

Smoldarev to pochodzący z Estonii, zwycięzca Grand Prix M-1 Selection. Na osiem zawodowych pojedynków, aż sześć zakończyło się przed czasem, cztery z nich już w pierwszej rundzie. Jego przekrojowe umiejętności świadczą same za siebie, a już na pewno o klasie zawodnika wagi ciężkiej świadczy rzadko spotykany ostatnio fakt, gdy wygrywa przez balachę. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jego background to judo trenowane z estońską reprezentacją, wydaje się to w pełni zrozumiałe. W kwestii warunków fizycznych, Smoldarev jest wyższy o mniej więcej 5 cm i tylko nieznacznie cięższy od Polaka.

Gala M-1 Challenge 53, będzie pierwszą zorganizowaną na terenie Chin w historii rosyjskiej federacji. Karta walk przewiduje również inne klasowe nazwiska, dlatego nie jest do końca jasne, czy opisany wyżej mistrzowski pojedynek, będzie walką wieczoru lub drugą walką wieczoru. To by chyba odpowiadało na pytanie, jak spędzicie tegoroczny Dzień Niepodległości!

UPDATE: Skontaktowaliśmy się z Marcinem Tyburą osobiście, aby poprosić o komentarz w sprawie rywala na obecnym stopniu dopinania negocjacji:
Chwilowo niewiele mogę powiedzieć o rywalu, ponieważ nasze rozmowy z M-1 nie były aż tak zaawansowane, żebym miał się przygotowywać pod niego konkretnie. Tak jak mówiłem, sama walka (w obronie pasa) ma być szybko, tak jak już mówiłem wcześniej. Same przygotowania do walki, już rozpocząłem. W kwestii Smoldareva… jest większy, cięższy. Stójkowo dobry, parterowo też nie odstaje. Taki sambista bardziej. Dobre ground & poound. Ale jak mówię, za bardzo mu się jeszcze nie przyglądałem, ponieważ najpierw wszystko musi zostać dogadane.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PakomaniekzigSergei Kharitonov i Satoshii Ishii na M-1 w PekinieMaciusMMA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pako
Gość
Pako
Offline

Mocny przeciwnik,lecz Damian chyba był mocniejszy.Marcin to przekot i da radę!

maniekzig
Gość
maniekzig
Offline

Mocny przeciwnik. Jestem bardzo ciekawy jak Marcin sobie poradzi i oby jak najlepiej!

MaciusMMA
Gość
MaciusMMA
Offline

Noo i to jest news. Marcin staje przed kolejną przeszkodą