PLMMA wprowadzi ujednolicone stroje dla zawodników i bardziej restrykcyjne przepisy

21 Wrzesień 2014
9
PLMMA wprowadzi ujednolicone stroje dla zawodników i bardziej restrykcyjne przepisy


Rodem zachodnich wzorców, Profesjonalna Liga MMA zamierza usystematyzować sposób jej funkcjonowania. Na pierwszy ogień pójdą stroje zawodników oraz jednolite zasady odnośnie egzekwowania badań lekarskich i zbijania wagi przez zawodników.

W kwestii wizualnej, w zależności od narożnika w którym przyjdzie im walczyć, zawodnicy otrzymają stroje w barwach czerwonym lub niebieskim. Najbardziej interesująca wydaje się jednak druga część wstępu, bowiem organizator PLMMA chce ukrócić proceder niewywiązywania się zawodników z utrzymywania dopuszczalnego limitu wagowego. Jak zapewnia Mirosław Okniński:

Gale transmitowane na żywo, mają tolerancję 300 gram a retransmitowane 500 gram. Teraz, aby zawodnicy respektowali ustalenia i gdy dojdzie do przekroczenia wagi, walka może w ogóle się nie odbyć. Nie będzie już niejasnych sytuacji, gdzie poszczególne teamy ustalają coś między sobą.

Organizacja zajmie się również egzekwowaniem wymaganych badań lekarskich, jakie musi posiadać każdy sportowiec:

Przypominam o obowiązku posiadania badań lekarskich, które należy dostarczyć na ważeniu. Takie badania musi wykonać każdy zawodnik MMA, nawet ten walczący w zawodach amatorskich, gdzie występuje się za darmo. Przeciętne badania lekarskie to koszt 150/200 zł i są ważne na okres roku czasu.

Jak zapewnia dalej Mirosław Okniński, te jednak nie będą problemem dla zawodników:

Dzięki pomocy naszych głównych sponsorów: Alcatel oraz KLEiB, będziemy refundowali zawodnikom koszt badań lekarskich, do kwoty 200 zł.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
TheOneDrwaluCainseba.swieryCroCop Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheOne
Gość
TheOne
Offline

No Mirek chyba czuje totalny brak kontroli nad wszytskimi galami robionymi "jak kto chce"a zła renoma potem roznosi się na markę PLMMA. rozumiem ruchy i popieram wszystko poza strojami oczywiście

Drwalu
Gość
Drwalu
Offline

wspaniałe decyzje, trzeba wziąć wreszcie towarzystwo za jaja. te ważenia to była jakaś paranoja, a zaświadczenia lekarskie są takim must have że dziwie się że dopiero teraz tak restrykcyjnie się za to wzieli

Cain
Gość
Cain
Offline

absolutnie jestem przeciw. rozumiem że jakby zawodnicy przychodzili w strojach hawajskich na konferencje to można ich zjebać i kazać ubierać się na poziomie ale nakaz jedolitego stroju to zakaz reklamy zakaz pozyskiwania sponsorów. Jak siępłąci zawodnikom za gale 500 zł to nie można jeszcze młodziakom zabierać takich resztek „zarobkowania”

seba.swiery
Gość
seba.swiery
Offline

Ciekawe kto zaplaci rekompensate za to ze zawodnik nie moze uzywac swojego sponsora technicznego! Watpie zeby to w stawce PLMMA zostalo uwzgeldnione 🙁

CroCop
Gość
CroCop
Offline

ujednloicenie stroju czyli co ? coś jak pod zapasy ?

Eksporter Zla
Gość
Eksporter Zla
Offline

o ile stroje to kwestia dyskusyjna, o tyle ukrócenie machlojek z wagą zawodników zdecydowanie in plus. Zresztą generalnie część pomysł Okniński ma na prawdę sensownych. PLMMA nie ma może takie zasięgu jak KSW, ale Ci z kolei z czasem też będą musieli się zacząć zmieniać, aby nie zrobić sobie imagu zacofanych i nie profesjonalnych.

MaciusMMA
Gość
MaciusMMA
Offline

Te jednolite stroje to przesada moim zdaniem

Pako
Gość
Pako
Offline

Wszystko jasno i na temat! Mirek wie co robi.