Thiago Silva ponownie zwolniony z UFC. Anthony Johnson zawieszony do odwołania

20 Wrzesień 2014
1
Thiago Silva ponownie zwolniony z UFC. Anthony Johnson zawieszony do odwołania


Wczorajszy dzień przejdzie do jednych z najczarniejszych w historii UFC, bo to prawdziwe „combo” niezbyt miłych wiadomości. Zwolniony w lutym za rzekome stosowanie przemocy domowej Thiago Silva, po oczyszczeniu z zarzutów wrócił kilka dni temu pod parasol ZUFFY, by zostać ponownie zwolnionym. Tuż obok niego Anthony Johnson, który również wrócił w tym roku do UFC, a teraz został zawieszony w prawach fightera, do czasu wyjaśnienia oskarżeń o stosowanie przemocy wobec rodziny.

Wg wcześniejszych doniesień, Brazylijczyk został oczyszczony z zarzutów, z powodu braku winy. Jak się okazuje, sporo wspólnego z tym stanem rzeczy mogła mieć była żona zawodnika, która wcześniej była stroną oskarżającą o przemoc. Po niedawnej edycji „The MMA Hour”, gdy Silva nazwał byłą żonę oszustką, wróciliśmy do punktu wyjścia. Na jaw wyszły nowe dowody, m. in. nagrania video, przekazane przez Panią Kamiji:

Oddaliłam zarzuty, żebym nie musiała wracać na proces do USA i ryzykować utratę pracy (w Abu Dhabi). Zakończyłam to, pomagając tym samym Thiago. Zdenerwowałam się jednak, kiedy zdecydował się otworzyć usta. Powinien mi dziękować, ale ludzie nigdy się nie zmieniają.

W kwestii „Rumble” Johnsona, UFC postanowiło zawiesić zawodnika po tym, jak portal Bloody Elbow opublikował raport z 2012, wg którego Anthony zastosował przemoc wobec kobiety i wybił jej dwa zęby. Ofiara odmówiła jednak złożenia oskarżeń i sprawę umorzono. Wcześniej w 2009, również stał w obliczu kilku oskarżeń o stosowanie przemocy, a w 2010 został nawet skazany na trzy lata w zawieszeniu. W odpowiedzi, UFC zawiesiło zawodnika na czas nieokreślony i wynajęła zewnętrzną firmę, która ustali prawdziwość powyższych faktów. Sam zawodnik broni się, pisząc na facebooku:

Całe to g*wno o którym mówią ludzie, to pier*olone kłamstwa. To wszystko co mam w tej kwestii do powiedzenia. Dziękuję za całe wsparcie i pozytywny odzew, który dostaję.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
6 lat temu

Po to ich przyjeli aby ponownie zwolnić? heh te UFC to też czasami ma niezłe pomysły.