UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]

28 Wrzesień 2014
16
UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]


Każdy kto oglądał dzisiejsze UFC 178, z pewnością zauważył nietypowe opóźnienie pomiędzy 2 a 3 rundą, w walce Kennedy vs. Romero. Sytuacja udowodniła, że w sporcie jak i w życiu, nic nie jest fair play.

Całe zajście komplikuje fakt, że wszystko rozpoczęło się od zbyt dużej ilości wazeliny na twarzy Kubańczyka, nałożonej przez pracującego dla UFC cutmana, a której nie miał kto zetrzeć. Do tego rozlana na całym ciele woda, której nie starł nikt nie wytarł, a na końcu stołek na którym siedział Yoel, a którego nikt nie zabrał z oktagonu. Dana White nazwał to „najstarszą sztuczką” stosowaną w sportach walki, ale jednocześnie podkreślił, że to pracownik UFC rozpoczął szereg dziwnych wydarzeń.

Tuż po przegranej walce, gdy Tim Kennedy miał Romero praktycznie na talerzu w końcówce drugiej rundy, Amerykanin dał upust swojej frustracji, wdając się w dyskusję na zapleczu.


Chwilę później, umieścił na twitterze wiadomość:

(Reguła) NAC 467.728 Jeżeli uczestnik walki nie może lub odmawia dalszego uczestniczenia w walce po gongu… sędzia powinien nagrodzić drugiego decyzją lub ogłosić TKO.

A wy co sądzicie o całej sytuacji?

UPDATE: Aby sprawiedliwości stało się zadość, zamieszczamy również GIF przekazany przez użytkownika GROM Z, na którym widać wyraźnie, że wcześniej Tim trzymał rękawice Yoela, zadając ciosy być może decydujące o tym, co miało miejsce chwilę później.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
GROM ZEL doopaDanteVTyperrudy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

jak mają zmienić ? DQ Kennedego za trzymanie za rękawice …i DQ Romero oszukańcze za przedłużenie przerwy po nielegalnych ciosach

EL doopa
Gość
EL doopa
Offline

zmienią wynik? powinni

DanteV
Gość
DanteV
Offline

Piękne znalezisko GROM 🙂
To chyba mamy remis!

Typer
Gość
Typer
Offline

taka akcja nieładnie

rudy
Gość
rudy
Offline

uuuuu taka koncentracja wpadek, aż lepiej żeby tej walki nie było

A. Gaik
Gość
A. Gaik
Offline

romero wszedl do trzeciej rundy na miekkich nogach. kennedy moze miec pretensje tylko i wylacznie do siebie, ze go w tej trzeciej rundzie nie skonczyl. a ze sam sie dal skonczyc, to juz swiadczy samo za siebie..

Morla
Gość
Morla
Offline

teraz zobaczyłem jeszcze raz tą sytuację. Przekręt jak się patrzy, walka powinna być zatrzymana. Romero siedział sobie w najlepsze kiedy był wzywany do walki i to nie było kilka sekund, a przynajmniej kilkanaście. Totalna wtopa.

Morla
Gość
Morla
Offline

ja kase na tej walce wtopiłem, więc nic mi po zmianie rezultatu, tym nie mniej jestem zirytowany 😀

Pako
Gość
Pako
Offline

Ja też tego wcześniej nie zauważyłem,zarówno Tim jak i narożnik Romero nie zachowali się profesjonalnie.

Loku
Gość
Loku
Offline

Szczerze mówiąc wcześniej tego nie zauważyłem, jednak nie wydaje mi się by usprawiedliwiało to zachowanie sędziego, cutmana a przede wszystkim narożnika Romero. Wydaje mi się, że samego zawodnika ciężko winić bo on chyba nie do końca był świadomy co dzieje się wokół niego

GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

Dokładnie i warto ten gif pokazać wszystkim obrońcom Tima . Ciosy zadane w czasie trzymania rękawicy były decydujące i mogło być KO

GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

a to jest fair ?

GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

comment image

DanteV
Gość
DanteV
Offline

Romero wyglądał jakby nie chcial kontynuować pojedynku….uwielbiam tego gościa ale to nie było zagranie fair!

Loku
Gość
Loku
Offline

W pełni zgadzam się z Timem. Zachowanie Romero i jego narożnika w przerwie woła o pomstę do nieba, to jawne oszustwo. Dziwię się, że nie wyciągnięto konsekwencji w stosunku do Kubańczyka i jego ekipy…