UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]

28 Wrzesień 2014
16
UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]


Każdy kto oglądał dzisiejsze UFC 178, z pewnością zauważył nietypowe opóźnienie pomiędzy 2 a 3 rundą, w walce Kennedy vs. Romero. Sytuacja udowodniła, że w sporcie jak i w życiu, nic nie jest fair play.

Całe zajście komplikuje fakt, że wszystko rozpoczęło się od zbyt dużej ilości wazeliny na twarzy Kubańczyka, nałożonej przez pracującego dla UFC cutmana, a której nie miał kto zetrzeć. Do tego rozlana na całym ciele woda, której nie starł nikt nie wytarł, a na końcu stołek na którym siedział Yoel, a którego nikt nie zabrał z oktagonu. Dana White nazwał to „najstarszą sztuczką” stosowaną w sportach walki, ale jednocześnie podkreślił, że to pracownik UFC rozpoczął szereg dziwnych wydarzeń.

Tuż po przegranej walce, gdy Tim Kennedy miał Romero praktycznie na talerzu w końcówce drugiej rundy, Amerykanin dał upust swojej frustracji, wdając się w dyskusję na zapleczu.


Chwilę później, umieścił na twitterze wiadomość:

(Reguła) NAC 467.728 Jeżeli uczestnik walki nie może lub odmawia dalszego uczestniczenia w walce po gongu… sędzia powinien nagrodzić drugiego decyzją lub ogłosić TKO.

A wy co sądzicie o całej sytuacji?

UPDATE: Aby sprawiedliwości stało się zadość, zamieszczamy również GIF przekazany przez użytkownika GROM Z, na którym widać wyraźnie, że wcześniej Tim trzymał rękawice Yoela, zadając ciosy być może decydujące o tym, co miało miejsce chwilę później.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GROM Z
GROM Z
6 lat temu

jak mają zmienić ? DQ Kennedego za trzymanie za rękawice …i DQ Romero oszukańcze za przedłużenie przerwy po nielegalnych ciosach

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

zmienią wynik? powinni

DanteV
DanteV
6 lat temu

Piękne znalezisko GROM 🙂
To chyba mamy remis!

Typer
Typer
6 lat temu

taka akcja nieładnie

rudy
rudy
6 lat temu

uuuuu taka koncentracja wpadek, aż lepiej żeby tej walki nie było

A. Gaik
A. Gaik
6 lat temu

romero wszedl do trzeciej rundy na miekkich nogach. kennedy moze miec pretensje tylko i wylacznie do siebie, ze go w tej trzeciej rundzie nie skonczyl. a ze sam sie dal skonczyc, to juz swiadczy samo za siebie..

Morla
Morla
6 lat temu

teraz zobaczyłem jeszcze raz tą sytuację. Przekręt jak się patrzy, walka powinna być zatrzymana. Romero siedział sobie w najlepsze kiedy był wzywany do walki i to nie było kilka sekund, a przynajmniej kilkanaście. Totalna wtopa.

Morla
Morla
6 lat temu

ja kase na tej walce wtopiłem, więc nic mi po zmianie rezultatu, tym nie mniej jestem zirytowany 😀

Pako
Pako
6 lat temu

Ja też tego wcześniej nie zauważyłem,zarówno Tim jak i narożnik Romero nie zachowali się profesjonalnie.

Loku
Loku
6 lat temu

Szczerze mówiąc wcześniej tego nie zauważyłem, jednak nie wydaje mi się by usprawiedliwiało to zachowanie sędziego, cutmana a przede wszystkim narożnika Romero. Wydaje mi się, że samego zawodnika ciężko winić bo on chyba nie do końca był świadomy co dzieje się wokół niego

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

Dokładnie i warto ten gif pokazać wszystkim obrońcom Tima . Ciosy zadane w czasie trzymania rękawicy były decydujące i mogło być KO

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

a to jest fair ?

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

comment image

DanteV
DanteV
6 lat temu

Romero wyglądał jakby nie chcial kontynuować pojedynku….uwielbiam tego gościa ale to nie było zagranie fair!

Loku
Loku
6 lat temu

W pełni zgadzam się z Timem. Zachowanie Romero i jego narożnika w przerwie woła o pomstę do nieba, to jawne oszustwo. Dziwię się, że nie wyciągnięto konsekwencji w stosunku do Kubańczyka i jego ekipy…