UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]

28 Wrzesień 2014
UFC 178: Zakulisowa konfrontacja Tima Kennedy’ego z Yoelem Romero [UPDATE]


Każdy kto oglądał dzisiejsze UFC 178, z pewnością zauważył nietypowe opóźnienie pomiędzy 2 a 3 rundą, w walce Kennedy vs. Romero. Sytuacja udowodniła, że w sporcie jak i w życiu, nic nie jest fair play.

Całe zajście komplikuje fakt, że wszystko rozpoczęło się od zbyt dużej ilości wazeliny na twarzy Kubańczyka, nałożonej przez pracującego dla UFC cutmana, a której nie miał kto zetrzeć. Do tego rozlana na całym ciele woda, której nie starł nikt nie wytarł, a na końcu stołek na którym siedział Yoel, a którego nikt nie zabrał z oktagonu. Dana White nazwał to „najstarszą sztuczką” stosowaną w sportach walki, ale jednocześnie podkreślił, że to pracownik UFC rozpoczął szereg dziwnych wydarzeń.

Tuż po przegranej walce, gdy Tim Kennedy miał Romero praktycznie na talerzu w końcówce drugiej rundy, Amerykanin dał upust swojej frustracji, wdając się w dyskusję na zapleczu.


Chwilę później, umieścił na twitterze wiadomość:

(Reguła) NAC 467.728 Jeżeli uczestnik walki nie może lub odmawia dalszego uczestniczenia w walce po gongu… sędzia powinien nagrodzić drugiego decyzją lub ogłosić TKO.

A wy co sądzicie o całej sytuacji?

UPDATE: Aby sprawiedliwości stało się zadość, zamieszczamy również GIF przekazany przez użytkownika GROM Z, na którym widać wyraźnie, że wcześniej Tim trzymał rękawice Yoela, zadając ciosy być może decydujące o tym, co miało miejsce chwilę później.

Komentarze