Cung Le oczekuje oficjalnych przeprosin od UFC, w związku z oczernieniem jego nazwiska

24 Październik 2014
Cung Le oczekuje oficjalnych przeprosin od UFC, w związku z oczernieniem jego nazwiska

Foto: mmajunkie.com

Foto: ufc.com


Nie pamiętamy podobnej sytuacji, a więc nie dziwi nas, że w obliczu wydarzeń nie poradził sobie z nimi również taki gigant jak UFC. Organizacja nie była bowiem w stanie dowieść, że podniesiony poziom na hormon wzrostu (red. HGH) w organizmie Cunga Le, świadczy o zażywaniu niedozwolonych substancji. Samo odwieszenie zawodnika nie wystarczy, bo jak zwykle w takich sprawach, mało kogo interesuje dalszy rozwój akcji a czyjeś imię zostało zszargane.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że UFC podjęło decyzje o cofnięciu mojego zawieszenia. Ciesze się również, że organizacja zdecydowała się poczynić odpowiednie zmiany w swoich procedurach odnośnie przeprowadzania badań, dzięki czemu żaden sportowiec nie będzie musiał przechodzić podobnych problemów.

Choć czuję się usprawiedliwiony w tej sprawie, oficjalna notka UFC tylko w małym stopniu jest zadośćuczynieniem i czuję, że należą mi się pełnoprawne przeprosiny za oskarżenia na tle opinii publicznej. Ich decyzja o ogłoszeniu mnie jako nadużywającego środków dopingowych, przyczyniła się do sprawienia wielu przykrości mnie i mojej rodzinie.

Przypominamy, że wszelkie procedury związane z badaniami antydopingowymi w krajach w których nie ma oficjalnego organu prawno sportowego względem MMA, organizacja UFC bierze na własne barki.

Komentarze