Czajczyński i Wołowik z porażkami na Absolute Championship Berkut 10 w Groznym

07 Październik 2014
Czajczyński i Wołowik z porażkami na Absolute Championship Berkut 10 w Groznym


Absolute Championship Berkut 10: Coliseum Time okazał się wyjątkowo pechowy dla zawodników z Polski. Zarówno Jacek Czajczyński (7-7-1) jak i Piotr Wołowik (2-2) przegrali swoje pojedynki jednogłośnie na punkty.

„Godzilla” zmierzył się tym razem z wielokrotnym medalistą w Sambo i niepokonanym w MMA – Zelimkhanem Umievem (5-0) z Czeczenii. Co rzadkie w przypadku zawodnika Wydra Gym, już na początku pojedynku znalazł się na moment na deskach po ciężkim ciosie, ale ostatecznie udało mu się dojść do pozycji dominującej, gdzie zagroził rywalowi kimurą. W miarę upływu czasu, obaj fighterzy mocno zwolnili tempo, ale skuteczniejszy okazał się Umiev, który przekonał sędziów do przyznania mu jednogłośnego zwycięstwa.

Nie powiodło się również Piotrowi Wołowikowi z Silesian Cage Club, który także otrzymał Czeczena – Abubakara Vagaeva (2-0). Miejscowy fighter świetnie wykorzystał swoje kickbokserskie umiejętności, rozpracowując Polaka kolejnymi kopnięciami na nogi. Nie pomogły nawet próby ratowania się kolejnymi poddaniami w wykonaniu Piotra.

Komentarze