Daniel Omielańczuk złamał kciuk i nie zawalczy na listopadowej gali UFC w Australii

autor:
19 Październik 2014
Daniel Omielańczuk złamał kciuk i nie zawalczy na listopadowej gali UFC w Australii

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Kontuzje są nieodzownym elementem sporty. Niestety, tym razem urazu nabawił się polski zawodnik, Daniel Omielańczuk (16-4-1). Zawodnik Ankos Zapasy Warszawa złamał kciuk podczas przygotowań do listopadowej walki z Soą Paleleim (21-4). Nie wiadomo, przez jak długi czas nie zobaczymy go w oktagonie, ale jedno, czego możemy być pewni to, to że nie zawalczy podczas UFC Fight Night 55 w Australii. UFC rozpoczęło poszukiwania przeciwnika dla Paleleiego.

Daniel niesamowicie ciężko przygotowywał się do swojej kolejnej walki, gdyż musiał odbudować swoją pozycję po kwietniowej porażce z Jaredem Rosholtem. W Abu Zabi zabrakło przede wszystkim solidnych zapasów, które bezlitośnie wykorzystał oponent polskiego zawodnika. Trzeba wspomnieć, że „Ankosiak” w debiucie znokautował Austriaka, Nandora Guelmino. Rezultat listopadowego starcia miał determinować przyszłość polskiego zawodnika w UFC.

Soa Palelei z powodzeniem kontynuował serię 11 zwycięstw bez porażki, z czego trzy pojedynki zwyciężył już w największej organizacji MMA na świecie. Obdarzony niesamowicie mocnym uderzeniem, przez techniczny nokaut odprawił Nikitę Krylova. Następnie nokautował nie byle kogo, bo Pata Barrego, który również zalicza się do zawodników lubiących kończyć swoje pojedynki w najefektowniejszy możliwy sposób, czyli poprzez nokaut. Na koniec znokautował Ruana Pottsa. Wspaniałą serię przerwał dopiero Jared Rosholt, który i w tym przypadku dzięki swoim zapasom zdobył uznanie w oczach sędziów i ostatecznie zwyciężył na punkty.

Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa spowodowana kontuzją Daniela, ale mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na powrót naszego rodaka.

Komentarze

  • csasas

    Odroczenie wyroku dla Daniela.

  • Pako

    Dokładnie,udało mu się ucieć przed egzekucją.

  • Typer

    oby było tak, ze co sie odwlecze to nie ucziecze 😉