Fightor 1: Marcin Prachnio zawalczy na gali organizowanej przez Cheicka Kongo

autor:
28 Październik 2014
Fightor 1: Marcin Prachnio zawalczy na gali organizowanej przez Cheicka Kongo

Fightor-1

Zbliżający się nieuchronnie do zakończenia kariery Cheick Kongo zorganizuje 13-go grudnia galę MMA w belgijskim Cherloi. Nie zabraknie również polskiego akcentu w osobie Marcina Prachnio (5-1), który skrzyżuje rękawice z Boubacarem Balde (9-8). W Belgii zawalczą również takie sławy jak Jeff Monson, czy Dean Lister, oraz znani z KSW Peter Graham i Konstantin Gluhov.

Marcin Prachnio od kilku lat trenuje pod okiem holenderskiego trenera Martina de Jonga. Z walki na walkę widać postępy u wywodzącego się z Karate Kyokushin zawodnika. Wszystkie z pięciu walk wygrywał stopując oponentów już w pierwszej rundzie. Jedyną porażkę na swoim koncie zapisał w starciu z Chorwatem Ivicą Tadijanowem.

Przeciwnik Marcina co prawda przegrał trzy ostatnie pojedynki z Marcusem Vanttinenem, Normanem Paraisy’m oraz Jakem Bostwickem, ale z pewnością jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem. Karta walk również prezentuje się imponująco. W walce wieczoru zawalczy sympatyk ZSRR, Jeff Monson, który zawalczy z powracającym po wielu latach do MMA, Deanem Listerem. Być może wpływ na podjęcie takowej decyzji miała porażka na gali Metamoris z Joshem Barnettem. Szalenie ciekawie zapowiada się również starcie Jay Silva z byłym mistrzem Bellatora w wadze półciężkiej, Christianem M’Pumbu.

Walka wieczoru:
Open: Jeff Monson vs Dean Lister

Pozostałe walki:
Open: Peter Graham vs Konstantin Gluhov
Open: Egzom Selmani vs Lew Polley
93 kg: Jay Silva vs Christian M’Pumbu
93 kg: Marcin Prachnio vs Boubacar Balde
84 kg: Mike Wiatko vs Phillip Grieble
77 kg: Tommy Depret vs David Gomez
70 kg: Anthony McKee vs Hubert Geven

Komentarze

  • marcinwar

    kolejny odlam machajacy szabelka w dodatku kradziona

  • Konkretna rozpiska.

  • W. Mrozowski

    Warte przyjrzenia się, a nawet wizyty w Belgii.

  • Pako

    Wiadomo już jak można kupić bilety? Ogólnie cos więcej o tej nowej organizacji?