Najważniejsze Fakty z konferencji prasowej z Andersonem Silvą (+video)

autor:
15 Październik 2014
2
Najważniejsze Fakty z konferencji prasowej z Andersonem Silvą (+video)

Foto: youtube.com

Foto: youtube.com


W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem byłego mistrza UFC w wadze średniej Andersona „Spidera” Silvy, który już 31 stycznia 2015 powróci po makabrycznej kontuzji, której doznał w walce z Chrisem Weidmanem. Brazylijczyk wraz ze swoim teamem odpowiedział na pytania dziennikarz o rehabilitacji, motywacji do powrotu do oktagonu, oraz wielu kwestii odnośnie swojej przyszłości.

Brazylijczyk podczas swojej ostatniej przeciwko Chrisowi Weidmanowi doznał złamania nogi i wydawało się, że w związku z odniesieniem jednej z najbardziej makabrycznych kontuzji, którą mogliśmy zobaczyć w sportach walki „Spider” nie wróci do zawodowego sportu. Po wielomiesięcznej rehabilitacji wydaje się, że rehabilitacja zakończyła się powodzeniem i walka z Nikiem Diazem, do której dojdziena UFC 183 nie jest zagrożona.

Najważniejsze fakty z konferencji prasowej z udziałem Andersona Silvy:
– Anderson myślał, że po złamaniu na UFC 168 w walce z Chrisem Weidmanem jego kariera się zakończyła, ale dzięki pomocy swoich przyjaciół odzyskał wiarę w siebie i jest pewny, że pokaże to w najbliższej walce.
– Pierwsza walka z Chrisem Weidmanem, była również ciężkim momentem dla niego, ale nie chce do niego wracać.
– Wiele myśli miał w głowie po drugiej porażce z Weidmanem. Był smutny, miał depresje, ale gdyby nie przyjaciele, którzy byli przy nim nigdy nie powróciłby do oktagonu.
– Pomagali ludzie z UFC, Dana White oraz Lorenzo Fertitta, jego wieloletni trener i przyjaciel, Antonio Rodrigo Nogueira.
– Silva uważa, że walka z Nickiem Diazem nie będzie tylko walką bokserską. Nick to nie tylko świetnie boksujący zawodnik, ale również posiadacz czarnego pasa BJJ, który z pewnością będzie chciał wykorzystać swoje umiejętności parterowe w walce przeciwko Niemu.
– Anderson uważa, że kontuzja sprawiła, że jest dojrzalszym zawodnikiem niż kiedykolwiek wcześniej. Wie, że powracając do oktagonu udowodni, że nie ma rzeczy niemożliwych.
– Pomimo tego, że jest coraz starszy, to wierzy, że jest gotowy, aby wypełnić kontrakt z UFC. Na obecną chwilę stoczył trzy walki z 10-ciu pojedynków.
– Anderson nie chce wyznaczać sobie wyznaczać przeciwników. Nie chce walki z „Jacare”, bo oprócz tego, że razem trenują, to są prawdziwymi przyjaciółmi. Wie, jak ciężko pracuje na swój sukces. Nie ma nic przeciwko kolejnej walki z Chrisem Weidmanem
– Co do walki z Jonem Jonesem, uważa że w swojej wadze jest wielu lepszych zawodników, którzy zasłużyli na „superfight” z Amerykaninem.
– Uważa, że Weidman jest zawodnikiem „nowej generacji”. W walce Amerykanina z Vitorem Belfortem będzie kibicował swojemu rodakowi.
– Chciałby być na walce Aldo vs. Mendes 2, ale niestety musi w całości poświęcić się treningom. Stawia na Aldo, który jest jego przyjacielem i rodakiem.
– Biega codziennie, niczym Forrest Gump 🙂
– Wstaje o 7 i biegnie na plażę. Zaczyna od treningu BJJ, potem ma trening z Jacare i innymi zawodnikami pod MMA, a wieczorem ma trening kondycyjny.
– Od grudnia zaczyna specjalistyczny trening, który będzie skupiał się na kondycji i wytrzymałości. Anderson zażartował, że potrzebuje wakacji.
– Jest świadomy tego, że w UFC jest za mało pasów mistrzowskich, aby nie dochodziło do pojedynków pomiędzy Brazylijczykami w przyszłości.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dana_TTTHS
Dana_TTTHS
6 lat temu

Moment w ktorym zostal po raz pierwszy znokautowany i zlamal noge to najwspanialsze moje chwile z UFC. Abudabii mu nigdy nie wybacze, mam nadzieje ze go posklada nastepny zawodnik po Diazie (btw. co za glupi pomysl).

TheOne
TheOne
6 lat temu

Wspaniale się ogląda Jego powrót.faktycznie udowadnia tym że niema rzeczy niemożliwych