„Jestem gotowy na testy antydopingowe.” – Mamed Khalidov przed walką z Tomaszem Drwalem

22 Październik 2014
12
„Jestem gotowy na testy antydopingowe.” – Mamed Khalidov przed walką z Tomaszem Drwalem


Polskie MMA od dłuższego czasu goni za światowymi standardami, dlatego jeżeli potrafimy prowadzić pojedynki na najwyższym poziomie, to z pewnością powinniśmy gonić czołówkę we wszystkim innym. Jak głoszą zakulisowe wieści w związku z walką Mameda Khalidova i Tomasz Drwala na KSW 29, padła propozycja przeprowadzenie testów antydopingowych uczestników walki wieczoru.

Z racji choroby i braku związanej z tym obecności na dzisiejszej konferencji prasowej KSW, postanowiłem skontaktować się z Mamedem Khalidovem telefonicznie i mentalnie przygotować go do dziesiątek pytań, które niedługo padną. Oto, co usłyszałem:

Takie pytanie padło od Macieja Kawulskiego. Powiedzieliśmy sobie, że w każdej chwili możemy je zrobić jeżeli będzie trzeba. Jestem na nie gotowy o każdej porze, przed walką czy po walce. Zawsze przygotowuję się podobnie, na suplementach i zawsze tyle samo ważę. Nie jest to więc dla mnie żaden problem. W Stanach Zjednoczonych są od tego odpowiednie instytucje jak Komisje Stanowe, które regulują i przeprowadzają powyższe testy. W tym wypadku będziemy je musieli sfinalizować na własny koszt.

Interesujące… a jeżeli sprawa faktycznie nabierze rozpędu, to z przyjemnością przyklaśniemy całej inicjatywie, która będzie całkowicie nowym standardem na krajowym rynku.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pako
Pako
6 lat temu

Co do Aliego to on po prostu ma szklaną szczękę i dostawał rywali jak Iron napisał z wyższej półki,którzy potrafią wykorzystać błąd przeciwnika.Więc tu czy też brał czy nie to i tak jego czasy się kończą i to nie przez doping a przez lvl zawodników w UFC. Skoro mieli by już zacząć robić te testy to niech zaczną to robić na każdej kolejnej gali. Ale wiem przecież to koszta,więc po co teraz też wydawać szmal na testy skoro ta walka będzie jedną z najdroższych w historii KSW.Trzeba oszczędzać a nie pokazywać jednorazową renomę.

IronMike
IronMike
6 lat temu

Slaby przyklad, Overeem nie zaczal przegrywac przez brak motoryki a przez znacznie podniesiony poziom rywali. Uwazam ,ze skoksowanego do granic mozliwosci i tak znokautowalby Browne , Silva czy Rothwell . Myslal ,ze wystaczy wyjsc agresywnie i padna jak reszta zbieraczy runa lesnego. Ma potencjal ofensywny swietny ale nigdy nie byl mistrzem defensywy

john66
john66
6 lat temu

DO gonzo
Przestan gadac,ze testy nic nie daja bo widac na przykladzie Overeema jak bardzo testy antydopingowe sa potrzebne,gdyby nie testy to pewnie dalej by wygrywal jadac na koksie.

Magda S.
Magda S.
6 lat temu

pokazówkom jestem przeciwna, ale od czegoś trzeba zacząć cywilizowanie naszego sportu

ruchmistrz
ruchmistrz
6 lat temu

hahaha ja myślę, że testy testami nie jarajcie się tak. to chodzi o listę środków na jakie się bada oraz listę jakie mają być zakazane więc ….testy testami

IronMike
IronMike
6 lat temu

Pudzian bylby w marnej formie gdyby wiedzial ,ze na 29 kazdy bedzie badany Laughing Manhoef by sobie poradzil w koncu chadzaca apteka nie zwykl wpadac na testach. KSW to juz uznana marka powinni miec testy. Jausze napewno by docenili. Nawet Mirek ogarnia testy wiec hajs&hajs tym bardziej moga to zrobic.

gonzo
gonzo
6 lat temu

Chodzi mi bardziej o to, że testy to pokazówka. Wszystkie testy da się ominąć. Idea szczytna i tu się zgadzam, też bym chciał czystego sportu, ale to tylko idea. Wszystkich nie wyłapią i skończy się jak z Hallmanem, że jeden się skoksuje i ujdzie mu to płazem, a drugi wpadnie bo na niego trafiło lub źle wyliczył cykl. Badanie olimpijskie są drogie, a tylko te są w miarę wiarygodne.

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

@gonzo Prawo do czego? Do brania sterydów z powodu kontuzji, czy aby zwiększyć wytrzymałość?

gonzo
gonzo
6 lat temu

Wszyscy powinni mieć prawo koksić na zawodowstwie. Z tym się nie wygra, ot taki wyskok pod publiczkę z tymi testami. Wszystko da się obejść, wypłukać w porę. Nie potrzebne ograniczenia i strata kasy.

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

@Pako Wierzysz że Pudzian przeszedłby testy?

Każdy jest pewny swego, do póki go nie złapią, a do czasu kiedy nie ma NIEZALEŻNEJ instytucji, to możemy sobie mówić o testach teoretycznie.

Pako
Pako
6 lat temu

Jednorazowy wyskok i tyle.Ja jestem za tym aby zawodnicy z obu walk wieczoru a nawet wszystkich przeszli testy. Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na Pudziana i Manhoefa.