„Nie wiem co to za środek i nie przyznaję się do jego zażywania.” – Piotr Hallmann w sprawie wyników badań antydopingowych (+wywiad)

07 Październik 2014
„Nie wiem co to za środek i nie przyznaję się do jego zażywania.” – Piotr Hallmann w sprawie wyników badań antydopingowych (+wywiad)

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


W zakończonej przed chwilą dogrywce internetowego „Punchera” na polsatsport.pl. niespodziewanie usłyszeliśmy w studio głos Piotra Hallmanna, który dość szybko odniósł się do stawianych mu zarzutów o zażywanie niedozwolonego i popularnego w sportach wyczynowych drostanolonu.

Zapytany o całą sytuację przez Mateusza Borka, Polak jednoznacznie odparł zarzuty:

Rzeczywiście nie jest to przyjemna informacja i zaprzeczam temu, że takie coś miało miejsce. Ciężko jest mi powiedzieć na ten moment czy to była prowokacja, czy tez było to spreparowane lub zwykły wynik błędu do którego też na pewno doszło. Przekonałem się do tego już od samego początku, bo to jest dłuższa historii. Po walce chciałem skorzystać z pomocy medycznej, ponieważ miałem złamaną szczękę, po czym podszedł do mnie jeden pan z komisji i powiedział, że coś pomylił chyba z tymi naklejkami na probówkach i zapytał czy możemy zrobić badania raz jeszcze. Odpowiedziałem, że później bo czekam na udzielenie pomocy. W Brazylii było dużo problemów z tamtejszą komisją medyczną, dużo się tam działo i słyszałem o wielu dziwnych przypadkach i nie wiem czy to nie jest właśnie wynik błędu z oznaczeniem. Cała sprawa od razu wydawała mi się dziwna. Potraktowałem to na początku na spokojnie, bo bylem pewny za siebie, ale było dziwne gdy osoba odpowiedzialna za kontrolę podbiegła do mnie i z miejsca zaczęła agresywnie krzyczeć do mnie. Nie widziałem tego u innych zawodników, jakbym od początku został złapany. Druga sprawa to fakt pomylenia tych naklejek na probówkach.

Jak dalej zapewnia, skorzystał ze swojego prawa i odwołał się od przedstawianych mu zarzutów:

Odwołałem się do komisji, bo wiem że niczego nie zażywałem. Ciężko jest mi się bronić, bo nawet nie wiem co to jest za środek. Na razie opisałem cała sytuację w szpitalu, która była faktem. Gdy zapytano mnie o powtórzenie badań i powiedziałem, że po udzieleniu mi pomocy, to później już ten pan się nie pojawił ponownie. Inna sprawa, że jeżeli ta komisja która działa od niedawna, działa tak jak pomoc medyczna gdy stwierdzono, że wszystko jest w porządku i to tylko opuchlizna. Przyjeżdżam bowiem do Polski i już pierwszy rentgen potwierdza złamanie szczęki w bardzo widoczny sposób. To wygląda jak prowokacja, bo ja niczego nie zażywałem i tylko tyle mogę powiedzieć ze swojej strony.

Dopytany o dodatkowy bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów, który ma za karę zwrócić, odpowiedział:

Jeszcze go nie otrzymałem, ale to jest w tej chwili najmniejszy problem, choć nie ukrywam że pieniądze przydałyby się. Najgorsze jest, że spada na mnie coś takiego gdy zupełnie się tego nie spodziewam i moja kariera może zostać zblokowana. Myślę, że zostałem trochę skrzywdzony i tym bardziej się przejmuję. Napisałem w odwołaniu, żeby wszczęto w tej sprawie dochodzenie i mam nadzieję, że zostanie wykazane że nie wszystko było zgodne z procedurami. Minęło jednak niewiele czasu, co wynika choćby z różnicy czasu i na gorąco nie mogę się teraz nawet bronić. Nie wiem nawet co to za substancja i jeżeli kogoś bym oskarżał, nie wiem kiedy coś takiego zostało mi podrzucone, bo nie wiem nawet jak długo jest to wykrywalne. Ani w którym momencie, ani w jaki sposób znalazła się w moim organizmie, czy ktoś majstrował z ampułkami. Czy to mogło być na przykład tuż po ważeniu, gdy się nawadniałem. Nie chcę tutaj tworzyć żadnych teorii. Dużo rzeczy mi tam nie grało i cały czas miałem złe przeczucie. Jak również ta sytuacja, gdy kontroler wyskoczył na mnie jakbym miał przed czymś uciekać. Największe wątpliwości wzbudzają we mnie właśnie procedury wg których się to odbywało.

Komentarze