Operacja kręgosłupa i kilka miesięcy przerwy dla Tomasza Drwala [UPDATE]

28 Październik 2014
Operacja kręgosłupa i kilka miesięcy przerwy dla Tomasza Drwala [UPDATE]


Wczorajsza informacja o kontuzji Tomasza Drwala, chwilę po ogłoszeniu urazu Michała Materli, była wręcz nie do zaakceptowania dla fanów polskiego MMA. Tym samym nienawiść do poniedziałków nabiera nowego znaczenia. Show musi trwać, podczas gdy dla samych zawodników jest to początek dość niemiłej przygody.

Jak udało nam się dowiedzieć, kontuzja pleców Tomasza Drwala okazała się na tyle poważna, że krakowski fighter nie ma co zwlekać. Jeszcze dzisiaj podda się operacji kręgosłupa, który uciska na nerw. Rokowania na dziś to kilka miesięcy przerwy od treningów. Cały czas czekamy na oficjalne oświadczenie federacji KSW i ewentualne badania medyczne obu zawodników.

UPDATE: KSW oficjalnie potwierdziło nasze wcześniejsze doniesienia. Wg oficjeli, cały czas poszukiwany jest godny następca Tomasza Drwala, który oczywiście pozostaje na kontrakcie z federacją. Do chwili obecnej nie padło nazwisko Francisa Carmonta.

Komentarze

 • KAT

  uuuu pomijając aspekt branżowy, zyczę człowiekowi udanej operacji i powrotu do zdrowia. operacja to zawsze ryzyko, oby było dobrze. a co do teorii spiskowych, ja wszystkie swoje podtrzymuje. PS ciekawe kiedy jakiś rzecznik prasowy kogokolwiek się skontaktuje z Wojtkiem. może wcale? no bo po co mówić do fanów   %)

 • maniekzig

  Zdrowie najważniejsze! Znam z autopsji co to znaczy mieć rozwalony kręgosłup.
  Często po operacji człowiek uczy się chodzi na nowo i jest duże ryzyko nawrotu.

  Czeka Tomka długa i ciężka rehabilitacja… 🙁

 • kaczka41

  Dobra, nie drążę już. Niech wraca do zdrowia – tyle w temacie. 

  Uciekam

 • Pako

  No to już możemy zapomnieć o zestawieniu Drwal vs Khalidov. A tak się fajnie zapowiadało. Nic tylko życzyć mu szybkiego powrotu zdrowia.

 • bql

  …bo było zbyt pięknie, żeby było to prawdziwe

 • KAT

  no właśnie w tym rzecz!taki uraz że go do szpitala zabrali i od razu operacja? Nooooooo sorry ale to nie filmy o szpiegach mnie stworzyły tylko rzeczywistość. Jak by KSW nie manipulowało rzeczywistością to nigdy nie byliby tam gdzie są, to "normalne"

 • maniekzig

  @KAT niektóre urazy kręgosłupa od razu kwalifikują się do operacji, a w szczególności kiedy jest ucisk na nerw.
  np. możesz mieć problemy natury fizjologicznej i tutaj jest zagrożenie życia.

  można snuć teorię że Drwal był kontuzjowany przed walką, ale po co?

 • ruchmistrz

  o kurdę poważnie brzmi. oby był zdrowy, ch*j tam z walką, jak fani mma chcą emocji to oglądają UFC, KSW się ogląda dla rozrywki

 • TheOne

  myślę, że jak Drwal taką walkę dostał i w takiej organizacji, to choćby zza światów ale powinien coś przekazać fanom. Ja tam liczyłem z rana na jakiś update . no ale operacja kręgosłupa zawsze brzmi poważnie, mam nadzieję, ze szybko wróci, bo lata mu już nie służą, czas goni

 • kerimm85

  Szkoda chlopa, oby operacja sie udała

 • maniekzig

  @kerimm85 przy kręgosłupie nie ma takiej pewności, ale 12 miesięcy to minumum za nim wróci na salę, bo nie wyobrażam sobie aby po operacji było inaczej.

  Nie ma gwarancji że Tomek wróci po takiej kontuzji, ale czasami to najlepszy moment na zaleczenie starych urazów.

 • IronMike

  Drwala akurat omijaly kontuzje powazne . Nie mial za wiele urazow o ile mnie pamiec nie myli . Sam kiedys o tym mowil ,ze mial to szczescie walczyc bedac zdrowym kawal czasu. Nie przesadzajcie z tym wiekie. Mamed jest starszy ma podobne doswiadczenie i chyba poza zlamanym paluchem w trakcie walki sprzed paru gal nie mial za wiele urazow. Stalo sie , trudno . Co piekne szybko sie konczy. Ma kontrakt obaj nie sa dziadkami . Mamed pokona kogos ,Drwal sie wyleczy i wyjasnia kto jest nr 1 w PL. Chyba ,ze kawul mu Materle wczesniej podsunie

 • kerimm85

  czyli walka 2016 rok ja pierole masakra jakas

 • Eksporter Zla

  to ja widzę, że koledzy to zawołani chirurdzy sami 😀 A na poważnie, lekkie skrzywienie kręgosłupa też powoduje nacisk na rdzeń, przesunięty dysk to samo. W ekstremalnym przypadku skok na główkę do kałuży też powoduje go na tyle silnym, że ów ulega przerwaniu. Tu nie mamy informacji co to dokładnie będzie, czy to operacja prawdziwa, czy bardziej zabieg etc, poczekajmy z wyrokowaniem o nie wiadomo ilu miesiącach. Ta walka ma na tyle duży potencjał marketingowy, że na bank prędzej czy później ją zestawią.

 • kerimm85

  ja chcialem ta walke w Krk  🙁 

 • Eksporter Zla

  chciałem to ja Fedora w UFC swego czasu, twoje marzenie i tak jest bliższe realizacji, nie narzekaj 😉

 • kerimm85

  Fedor w Usa nic nie pokazywal takze wiesz Laughing

 • nitro

  IronMike, Drwal pauzował ponad rok w Ufc z powodu kontuzji kolan. Eksporter Zła byle skolioza czy dyskopatia nie kończy się operacją…

 • maniekzig

  Jeżeli Drwal ma wracać w Maju to nie jest to nic poważnego.

  Swoją drogą to KSW szykuje kolejny odwet na UFC, które mogło by zrobić galę na wiosnę przyszłego roku.

 • Typer

  wiecie, On w końcu poszedł do lekarza w Polsce, tutaj nawet zabieg to ryzykowanie życia…także na poważnie trzeba do tego podejść Smile