Oskar Piechota zawalczy o pas wagi średniej PLMMA

autor:
15 Październik 2014
Oskar Piechota zawalczy o pas wagi średniej PLMMA

oskar_piechota_sopot

W związku z problemami organizacji PROMMAC zawodnicy, którzy mieli zawalczyć na listopadowej gali w Częstochowie szukają gal, na których mogliby się zaprezentować, nie tracąc miesięcy ciężkich przygotowań. Pierwszym z zawodników, który poszedł tą drogą jest Oskar „Imadło” Piechota, który 5 grudnia zawalczy na PLMMA w rodzinnym Trójmieście. Rywal utytułowanego grapplera nie jest jeszcze znany, ale stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w wadze średniej.

Mistrzowskie trofeum zostało ostatnio zwakowane przez Bartosza Fabińskiego, który zdecydował się na przejście do kategorii półśredniej. Informacja została podana przez portal mmamania.pl.

Trenujący na co dzień w Piranha Grappling Team, Piechota w 2014 roku stoczył dwa pojedynki. W kwietniu stoczył pierwszy zagraniczny pojedynek. Gdynianin poprzez duszenie trójkątne poddał Sadibou Sy. Nieco ponad dwa miesiące później stoczył walkę na gali PROMMAC, gdzie pokonał Mattię Schiavolina przez techniczny nokaut. PROMMAC w ostatnich dniach przeżywa spore kłopoty i wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że organizacja podzieli los MMA Attack, która zaczęła z wysokiego „C”, ale z biegiem czasu nie utrzymała się na rynku.

Komentarze

 • maniekzig

  niech dalej hejtują PLMMA, to nic nie zostanie i będzie klapa!

 • W. Mrozowski

  Ja nie hejtuję 😉 PLMMA dostarcza w tej chwili największej ilości materiałów o MMA w Polsce. Niekoniecznie najbardziej poczytnych, ale ilościowo najwięcej.

 • maniekzig

  Wojtek tutaj mam na myśli tzw. ekspertów. W PLMMA nie ma miejsca na zarabianie kasy, ale zawodnicy mają gdzie walczyć, by później iść dalej.

  Fajnie gdyby się udało dowiedzieć co z Drwalem i Kitą.

  Mam nadzieje że Oskar zawalczy na wysokim poziomie.

 • W. Mrozowski

  Znam kilku zawodników w PLMMA, którzy nie mogą narzekać na finanse.

 • IronMike

  Ciekawe ile plmma wytrzyma na rynku . Oby sie ostalo

 • maniekzig

  @Wojtek to dobra wiadomość. Pracownicy pewnej organizacji wciąż jednak hejtują PLMMA, a tutaj proszę, można?

 • Pako

  Przypuszczam że to chwilowa decyzja.Bo również na przyszłość nie widzę Oskara jako wizytówki PLMMA. Ale lepsze to niż przestój.

 • W. Mrozowski

  PLMMA z góry zakłada, że nikogo nie blokuje w dalszym rozwoju.

 • RZDZ

  PLMMA ma zaskakująco ludzkie podejście do spraw różnych. życiowe i cywilizowane