Oskar Piechota zawalczy o pas wagi średniej PLMMA

autor:
15 Październik 2014
Oskar Piechota zawalczy o pas wagi średniej PLMMA

oskar_piechota_sopot

W związku z problemami organizacji PROMMAC zawodnicy, którzy mieli zawalczyć na listopadowej gali w Częstochowie szukają gal, na których mogliby się zaprezentować, nie tracąc miesięcy ciężkich przygotowań. Pierwszym z zawodników, który poszedł tą drogą jest Oskar „Imadło” Piechota, który 5 grudnia zawalczy na PLMMA w rodzinnym Trójmieście. Rywal utytułowanego grapplera nie jest jeszcze znany, ale stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w wadze średniej.

Mistrzowskie trofeum zostało ostatnio zwakowane przez Bartosza Fabińskiego, który zdecydował się na przejście do kategorii półśredniej. Informacja została podana przez portal mmamania.pl.

Trenujący na co dzień w Piranha Grappling Team, Piechota w 2014 roku stoczył dwa pojedynki. W kwietniu stoczył pierwszy zagraniczny pojedynek. Gdynianin poprzez duszenie trójkątne poddał Sadibou Sy. Nieco ponad dwa miesiące później stoczył walkę na gali PROMMAC, gdzie pokonał Mattię Schiavolina przez techniczny nokaut. PROMMAC w ostatnich dniach przeżywa spore kłopoty i wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że organizacja podzieli los MMA Attack, która zaczęła z wysokiego „C”, ale z biegiem czasu nie utrzymała się na rynku.

Komentarze