Piotr Hallmann nie przeszedł testów antydopingowych przed, a nie po walce z Tibau, wg brazylijsjkiej komisji CABMMA

13 Październik 2014
14
Piotr Hallmann nie przeszedł testów antydopingowych przed, a nie po walce z Tibau, wg brazylijsjkiej komisji CABMMA

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Niedawna informacja o wykryciu nielegalnych substancji dopingujących w krwi Piotra Hallmanna po walce z Gleisonem Tibau, zelektryzowała rodzimych fanów. Choć sam zawodnik dzięki temu na zawsze może wpisać się w pamięć jako pierwszy Polak oficjalnie przyłapany na dopingu, to z pewnością samemu zainteresowanemu nie o taki zapis w kartach historii chodziło i postanowił – na razie publicznie – złożyć protest w sprawie.

Pierwszy i najważniejszy argument jaki wytoczył „Płetwal”, to brak odpowiednich procedur, których nie zachował reprezentant brazylijskiej CABMMA, nie wspominając o dziwnie agresywnym zachowaniu samego komisarza. Te tłumaczy Cristiano Sampaio, głównodowodzący brazylijską komisją:

Każdy sportowiec, który współzawodniczy pod regulacjami komisji, czy to w Brazylii czy też w USA, jest świadom faktu że będzie musiał przejść badania moczu. Piotr przeszedł ten sam proces co podczas pierwszej walki w Brazylii.

Sprawdzamy każdego zawodnika z rozpiski w dniu walki, jak tylko przybędą na arenę. Po samej walce, losujemy czterech fighterów, lub zwyczajnie ich wybieramy, żeby zrobić badania tuż po pojedynku. Dla tej gali, zdecydowaliśmy się na dwie najważniejsze walki wieczoru i przetestowaliśmy ich na hormon wzrostu i testosteron. W przypadku Piotra, zawodnik wykazał obecność drostanolonu w próbce pobranej przed walką.

Przewodniczący odniósł się również do słów Piotra, który mocno skrytykował brak procedur podczas badania:

Hallmann powiedział, że przyznaliśmy się do winy, ale nigdy tego nie uczyniliśmy. Ja jestem odpowiedzialny za kontakty z fighterami i managerami, i nigdy tego nie powiedziałem.

Z obawy o niebezpieczeństwo w obliczu którego stanęła jego zawodnicza kariera, Polak twierdzi, że odwoła się od wyników, co Pan Sampaio nie omieszkał również skomentować:

Hallmann ma prawo odwołać się od wyników. Jeżeli chce to zrobić, prześlę taką prośbę do Laboratorium Olimpijskiego UCLA i przebadają drugą próbkę uryny. Jeżeli mówi o naszych procedurach, poproszę osobę odpowiedzialną o przesłanie mi raportu z całej procedury. Jeżeli jednak kwestionuje naszą integralność i odpowiedzialność jako organu regulacyjnego w Brazylii, będziemy mieli dla niego odpowiedź. Mam nadzieję, że to nie jest tego typu przypadek.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EmWu
EmWu
6 lat temu

Obawiam się niestety, że komisja teraz może przygotować sobie dokumenty jakie tylko chce. Oczywiście będą to dokumenty, które jedynie potwierdzą, że wszystko było w jak największym porządku. Uważam, że jeżeli Piotrek jest pewny swego to chyba powinien powalczyć do końca i np. poprosić UFC o wycofanie go z walk w Brazylii.

Próbka przed walką czy po walce – jakie to ma znaczenie skoro i tak mogli zrobić z nimi co chcieli. Ewentualne badania weryfikujące dotychczasowe wyniki powinny się odbyć poza Brazylią i przez osoby całkowicie obiektywne. Jeżeli odbędą się w Brazylii to wyniki będą się nadawały co najwyżej do podtarcia zupy.

TheOne
TheOne
6 lat temu

Pierwszy Polak oficjalnie przyłapany? A jaki polak został nieoficjalnie przyłapany nie czepiam się zwrotu, tylko tak pytam serio czy jakieś tam zakulisowe akcje były w takim razie?

kamerling
kamerling
6 lat temu

Nie sądzę, żeby Piotra wyjebano z UFC. Odcierpi swoje i wróci…

Odwoływać się może i walczyć, ale to raczej nic nie da. Niestety.

Cain
Cain
6 lat temu

dobrze że podskoczył. jak wprowadzają sami zasady to niech ich trzymają się, fakt że przewaga po ich stronie. ale nie można bać się w dochodzeniu swego. inna sprawa, ze może po prostu wziął…

EL doopa
EL doopa
6 lat temu

dobrze, niech się odwoła. powiem tak, z systemem nie wygrasz to po pierwsze.po drugie jak brał a robi aferę to jest spalony

Typer
Typer
6 lat temu

a co za różnica których nie przeszedł? nieprzeszedł to nie. a jak komisja ma niejasne procedury których jeszcze sama nie pilnuje to też nie jest wiarygodna ogólnie

RZDZ
RZDZ
6 lat temu

ooooo hohoho ale jazda się zrobił. nadepnął im na odcisk widać mocno

hulas
hulas
6 lat temu

probke pobrali przed walka ale wyniki pewnie byly pozniej wiec do walki zostal dopuszczony. No coz, zycie.

john66
john66
6 lat temu

Ta jasne,wszyscy zawodnicy zawsze mowia,ze sa niewinni.

Pako
Pako
6 lat temu

Ja na Hallmanna miejscu wolał bym wylecieć z Ufc i robić szum skoro jest niewinny. Bo po takich zagraniach to teraz Piotr będzie miał obawy walcząc w innych krajach. A z reszta co to za firma która niby jest profesjonalna a robi takie babole. Powinien mówić o tym najwięcej i wszędzie, a przede wszystkim walczyć o swoją niewinność.

jancichy102
jancichy102
6 lat temu

Smierdzi przekretem.Odebranie bonusu i danie miejscowemu.Nie wierze w ani jedno slowo.Pako masz racje nie powinni dopuscic Pletwala do walki skoro winik byl pozytywny ale wtedy nie mieli by mozliwosci odebrania bonusu.Wiedzieli ze Piotrek potrafi zapracowac na bonus a to w koncu chyba duzo wiecej pieniedzy dla brazylijczyka niz dla naszego chlopaka.

GROM Z
GROM Z
6 lat temu

Oby się to Hallmanowi nie odbiło czkawką. Raczej nic nie wskóra a jak za dużo będzie skakał to go łysy wywali na bruk

Pako
Pako
6 lat temu

Ale jazda sie zaczyna. No teraz trzeba to dociągnąć do końca, ta komisja jakaś dziwna jest skoro nie przeszedł przed walką to czemu go dopuścili? Czemu testów nie zrobili dzień przed walką? Zeby mieć wyniki na drugi dzień. Po prostu ktoś zawinił a teraz starają się odwrócić kota ogonem.