Listopadowy PROMMAC 2 oficjalnie odwołany. Drwal jednak zainteresowany KSW? [UPDATE 5]

15 Październik 2014
Listopadowy PROMMAC 2 oficjalnie odwołany. Drwal jednak zainteresowany KSW? [UPDATE 5]


Dość zaskakująca informacja dotarła przed momentem do redakcji MMAnews, i choć jest to gorący news, to jego treść wcale nie zachwyca. Zapowiadająca się na świetne sportowe widowisko, federacja PROMMAC prawdopodobnie oficjalnie odwoła lada moment listopadową galę z numerem dwa.

UPDATE 1: Otrzymaliśmy już kilka telefonów, z których wynika, że zawodnicy z rozpiski listopadowego PROMMAC 2 nerwowo poszukują szybkiego zastępstwa. Choć jest to typowy dylemat „Co było pierwsze: jajko czy kura?”, zakulisowe plotki jednoznacznie skłaniają się w kierunku walki wieczoru, a mianowicie Tomasza Drwala, jako przysłowiowego gwoździa do trumny przy podejmowaniu finalnej decyzji o odwołaniu przedsięwzięcia. Ciężko powiedzieć, czy ostatecznie wygrają fani, ale z tego co słyszeliśmy, zwiększa się szansa na pozytywne rozważenie propozycji duetu Kawulski & Lewandowski.

UPDATE 2: W międzyczasie nieustannie próbujemy skontaktować się z którymś z przedstawicieli PROMMAC. Telefony cały czas milczą. Nikt tego oficjalnie nie potwierdził, ale kolejni zawodnicy oraz konkurencyjni organizatorzy, potwierdzają nasze doniesienia.

UPDATE 3: Coraz większe grono zawodników i trenerów, którzy mieli brać udział w PROMMAC 2, nieustannie potwierdza info. Dodatkowym argumentem na „zabicie” imprezy, są dwa poważne eventy bokserskie w Częstochowie i Krakowie, o których wspominaliśmy w wywiadzie z Michałem Kitą, a które odbędą się na chwilę przed niedoszłym PROMMAC 2.

UPDATE 4: Wg szybkich obliczeń na stronie dystrybutora wyszło, że na równy miesiąc przed galą sprzedano 346 biletów. Hala była z góry ograniczona o połowę.

UPDATE 5: Po publikacji naszego newsa, federacja PROMMAC nie miała innego wyjścia jak przyśpieszyć ogłoszenie decyzji o odwołaniu drugiej gali:

Z powodów niezależnych od spółki PROMMAC, zostaliśmy zmuszeni do odwołania gali PROMMAC 2, która miała się odbyć 15 listopada w Częstochowie.

Postanowiliśmy podjąć tę trudną decyzję przede wszystkim w trosce o zawodników, którzy ciężko przygotowują się do swoich walk. Ogłoszenie tej informacji teraz, pozwoli im na znalezienie innej walki w podobnym terminie, w czym postaramy się też pomóc. W tym kontekście dalsze próby organizacji eventu wiązałyby się z ogromnym ryzykiem niepowodzenia, dlatego postanowiliśmy zachować się najbardziej fair, na ile jest to w takiej sytuacji możliwe, wobec ludzi, których dobro było dla nas najważniejsze. Liczymy na to, że zrozumiecie i uszanujecie tę decyzję. Przyszłość organizacji nie jest jeszcze znana, ale mamy nadzieję, że wrócimy silniejsi niż dotychczas.

Życzymy powodzenia i ewentualnego powrotu. Mimo wszystko, to były dwie bardzo ciekawe imprezy, nad którymi objęliśmy patronat z przyjemnością.

Komentarze