Listopadowy PROMMAC 2 oficjalnie odwołany. Drwal jednak zainteresowany KSW? [UPDATE 5]

15 Październik 2014
Listopadowy PROMMAC 2 oficjalnie odwołany. Drwal jednak zainteresowany KSW? [UPDATE 5]


Dość zaskakująca informacja dotarła przed momentem do redakcji MMAnews, i choć jest to gorący news, to jego treść wcale nie zachwyca. Zapowiadająca się na świetne sportowe widowisko, federacja PROMMAC prawdopodobnie oficjalnie odwoła lada moment listopadową galę z numerem dwa.

UPDATE 1: Otrzymaliśmy już kilka telefonów, z których wynika, że zawodnicy z rozpiski listopadowego PROMMAC 2 nerwowo poszukują szybkiego zastępstwa. Choć jest to typowy dylemat „Co było pierwsze: jajko czy kura?”, zakulisowe plotki jednoznacznie skłaniają się w kierunku walki wieczoru, a mianowicie Tomasza Drwala, jako przysłowiowego gwoździa do trumny przy podejmowaniu finalnej decyzji o odwołaniu przedsięwzięcia. Ciężko powiedzieć, czy ostatecznie wygrają fani, ale z tego co słyszeliśmy, zwiększa się szansa na pozytywne rozważenie propozycji duetu Kawulski & Lewandowski.

UPDATE 2: W międzyczasie nieustannie próbujemy skontaktować się z którymś z przedstawicieli PROMMAC. Telefony cały czas milczą. Nikt tego oficjalnie nie potwierdził, ale kolejni zawodnicy oraz konkurencyjni organizatorzy, potwierdzają nasze doniesienia.

UPDATE 3: Coraz większe grono zawodników i trenerów, którzy mieli brać udział w PROMMAC 2, nieustannie potwierdza info. Dodatkowym argumentem na „zabicie” imprezy, są dwa poważne eventy bokserskie w Częstochowie i Krakowie, o których wspominaliśmy w wywiadzie z Michałem Kitą, a które odbędą się na chwilę przed niedoszłym PROMMAC 2.

UPDATE 4: Wg szybkich obliczeń na stronie dystrybutora wyszło, że na równy miesiąc przed galą sprzedano 346 biletów. Hala była z góry ograniczona o połowę.

UPDATE 5: Po publikacji naszego newsa, federacja PROMMAC nie miała innego wyjścia jak przyśpieszyć ogłoszenie decyzji o odwołaniu drugiej gali:

Z powodów niezależnych od spółki PROMMAC, zostaliśmy zmuszeni do odwołania gali PROMMAC 2, która miała się odbyć 15 listopada w Częstochowie.

Postanowiliśmy podjąć tę trudną decyzję przede wszystkim w trosce o zawodników, którzy ciężko przygotowują się do swoich walk. Ogłoszenie tej informacji teraz, pozwoli im na znalezienie innej walki w podobnym terminie, w czym postaramy się też pomóc. W tym kontekście dalsze próby organizacji eventu wiązałyby się z ogromnym ryzykiem niepowodzenia, dlatego postanowiliśmy zachować się najbardziej fair, na ile jest to w takiej sytuacji możliwe, wobec ludzi, których dobro było dla nas najważniejsze. Liczymy na to, że zrozumiecie i uszanujecie tę decyzję. Przyszłość organizacji nie jest jeszcze znana, ale mamy nadzieję, że wrócimy silniejsi niż dotychczas.

Życzymy powodzenia i ewentualnego powrotu. Mimo wszystko, to były dwie bardzo ciekawe imprezy, nad którymi objęliśmy patronat z przyjemnością.

Komentarze

 • kerimm85

  potwierdzone info?

 • MaciusMMA

  O co chodzi ?!

 • MaciusMMA

  A więc Drwal – Chalidow na KSW 29 ??? Czyżby marzenia się spełniły ?? Wojtek, czekamy na więcej info !!

 • W. Mrozowski

  Nikt nie potwierdza oficjalnie, ale całe zaplecze aż huczy od plotek. W tym włodarze konkurencyjnych gal MMA w tym kraju, od najmniejszych po największe.

 • W. Mrozowski

  @MaciusMMA
  Jakie marzenia? Ja nie marzyłem, żeby kolejna organizacja w PL była na skraju upadku. Tak bardzo pragniesz tej jednej walki?

 • MaciusMMA

  Zawsze są plusy i minusy, szkoda PROMMAC, może się podniesie, ale dla tej walki mógłbym nie oglądać KSW przez rok. Czekam na dalszy rozwój !

 • KAT

  i zaraz się okaże ze to tylko plotki

 • TheOne

  afera goni aferę, szkoda, zetak to wygląda,że organizator sam się nie pofatyguje do Was zebyście mogli podać jakieś wstępne info fanom

 • rudy

  Odwołają galę czy likwidują organizację? No i właśnie tego się obawiam, przy każdej organizacji dbającej o poziom sportowy

 • W. Mrozowski

  Podobno chodzi w pierwszej kolejności o odwołanie gali, a w dalszej kolejności o zakończenie istnienia federacji.

 • kerimm85

  dlatego nie podniecalem sie ta federacja 🙂 

 • maniekzig

  No cóż. Szkoda że sport przegrywa z biznesem, ale co zrobić. Z wielkiego MMA robi się stypa pt. KSW show.

  3 polaków wyłączonych z UFC przez różne sytuacje, brak ProMMAc.

  Pozostaje wierzyć w plan Mirka, PLMMA i FEN.

 • tomox

  mma attack wróć! 😀 (wiem, chyba jestem ostatnim który wierzy w powrót tej organizacji)

 • W. Mrozowski

  Kilka dni temu widziałem się z organizatorem MMA Attack. Nie rozmawialiśmy praktycznie w ogóle o MMAA, ale to też świadczyłoby o tym, że nie było o czym mówić.

 • kerimm85

  szkoda, ze nie wroca ale jakies sluchy byly ze maja wrócic

 • IronMike

  KSW chce pewnie zajebac Drwala ,Kite i kazdego  w miare dobrego i slawnego zawodnika by byc monopolem w polsce. Ktos musi urosnac do miana realnej konkurencji hajsa & hajsa . MMAA to bylo cos , tej organizacji oczywsicie tez szkoda. Program rozrywkowy wygral…

 • W. Mrozowski

  346 sprzedanych biletów, wg wstępnych obliczeń na stronie dystrybutora.

 • Mr. Strong

  No to kicha… A młodzi? Kiełek? Piechota? Mają pójść do KSW które zapewni im 1-2 walki w roku?
  Lipa jak cholera…

 • W. Mrozowski

  Cały czas szukają nowego domu. Ten news krąży już od kilku dni, ale nie chcieliśmy przestrzelić, choć w przypadku MMA Attack też niestety mieliśmy rację.

 • Eksporter Zla

  między Bogiem a prawdą zaskoczeni to my powinniśmy być, gdyby ta gala wypaliła. Koszty przez gwiazdy zwielokrotnione, termin kiepski, doświadczenie nie rzuca na kolana… Inna sprawa, że dziwi ilość biletów. PLMMA ma większą widownię znacząco (no, w głównych eventach), a nazwiska mimo wszystko trochę mniej rozpoznawalne poza naszym świadkiem. Na koniec, widać mamy kolejny dowód to jaką ma kondycję MMA, miejsce jest dla KSW (jako wielkiego gracza) i PLMMA (jako wypełniającej luki po mniejszych miastach).

 • W. Mrozowski

  PLMMA Rules. Idę na trening, bo mogą potrzebować last call replacement 🙂

 • VitorBelfort

  Jak widać trzeba zaczynać od mniejszych eventów choć rozpiska była spoko. Kity z tego co pamiętam nie chcieli do KSW, ale Chalidow-Drwal to dobre zestawienie. Może czas najwyższy połączyć siły MMAA+porMMAc ?

 • Pako

  Wielka szkoda że kolejna świerza organizacja się rozpadła.No niestety póki co musimy zostać przy KSW show.Ale teraz K&L się cieszą.Ciekaw jestem czy to właśnie nie KSW pomogło w rozbiorze PROMMAC, teraz zawodnicy ratują się gdzie tylko można.Taaaka lipa.

 • maniekzig

  Swoją drogą to oni są mega oderwani od rzeczywistości. Brak marketingu oraz planu B + organizowanie gali w najgorszym możliwym momencie.
  Przecież PROMMAc Po prostu walcz było świetną galą, ale do póki oni nie będą wyskakiwać z lodówki sprzedając to jako świetne wydarzenie, to będzie lipton! Co z tego że jako fan kupię bilet, jak jestem jednostką, a oni muszą Januszy ściągać na halę. W połowie października kilka walk ogłoszonych, a KSW od września sprzedaje grudniową galę.

 • RZDZ

  nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. trzeba z czegoś zrezygnować jak się nie ma lampy alladyna. nie da się zrobić gali masowej na super poziomie tylko dla fanów dobrze płacić itp. nikt nie chce zaczynać od sali gimnastycznej z galami, tylko robić od razu KSW. ale to mentalność tpowo polska. w stanach firmy zaczynają w garażu rodziców a u nas …. to są zaszłości wielu pokoleń mentalnego wychowania, nie że z branżą coś nie tak. no ale niemniej szkoda. byłbym zachwycony mając prawdziwą, realną (a nie samozwańczą) konkurencję dla KSW

 • ruchmistrz

  jak piszą, że przyszłość organizacji nie jest znana to znaczy że jest znana tylko nie potwierdzona ostatecznie…. 🙁

>><<
ZamknijX