Raphael Assuncao odrzucił propozycję walki z Renanem Barao. Poczeka na walkę o pas w wadze koguciej

autor:
09 Październik 2014
Raphael Assuncao odrzucił propozycję walki z Renanem Barao. Poczeka na walkę o pas w wadze koguciej

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Raphael Assuncao posiada najdłuższą serię walk bez porażki, pomijając posiadaczy pasów mistrzowskich UFC. Pomimo, że wygrał pięć ostatnich starć, to wciąż nie stał się pretendentem do pasa w wadze koguciej. Na UFC FN 54 pokonał Bryana Carawaya, ale kierownictwo UFC zdecydowało, że pretendentem zostanie niedawny mistrz UFC i WEC- Dominick Cruz.

Mam mieszane uczucia co do tej sytuacji. Z jednej strony Dominick Cruz zanotował niesamowity występ. Co powinienem zrobić? Znokautować Carawaya w 20 sekund, w związku z tym, że Cruz potrzebował na znokautowanie Mizugakiego niespełna minuty? Chciałbym w kolejnej walce zawalczyć o pas, ale wiem, że nie jest to takie proste.

Assuncao doznał porażki odkąd przeszedł do kategorii koguciej. Na dodatek, jest ostatnim zawodnikiem, który pokonał T.J.-a Dillashawa, obecnego mistrza UFC. W obecnej sytuacji zdecydował, że woli poczekać na szansę na walkę o pas, aniżeli. Jednoznacznie odrzucił propozycję walk z Renenem Barao i Urijahem Faberem.

Komentarze

 • Bartass89

  Jakich rewanżowych? Przecież on nie walczył z Renanem Barao. Skoro Cruz zawalczy z TJ-em, to Assuncao mógłby zawalczyć z McDonaldem lub Iurim Alcantarą, a jak nie, bo Brazylijczyk, to niech mu chociaż dadzą Winelanda.

 • champ1

  mieszane uczucia? hmm

 • RZDZ

  no słusznie mieszane dla mnie zasłużył na walkę

 • Pako

  Zbyt dużo może stracić. Ja rozumiem jego decyzje.

 • IronMike

  Po co mu sie bic z rodakiem . Nie obchodzi mnie kto to zrobi ale mam nadzieje ,ze ktos szybko znokautuje blond red necka jak swego czasu Dodson

 • ruchmistrz

  może nie dostanie tego na co czeka a będzie że odmóił walkę

 • Pako

  Dostanie dostanie,wie że jest blisko to woli poczekać niż się napalić i przez przypadek przegrać w eliminatorze.