„Stopa piechura” przyczyną absencji Michała Materli na KSW 29 wg managera

27 Październik 2014
„Stopa piechura” przyczyną absencji Michała Materli na KSW 29 wg managera


Wiadomość o kontuzji Michała Materli przed KSW 29, dosłownie zelektryzowała część środowiska polskich fanów MMA. Tradycyjnie docierają do nas opinie od skrajnie przedwczesnych do życzeń powrotu do zdrowia. Swoim zwyczajem skontaktowaliśmy się z managerem samego zawodnika, Norbertem Sawickim i poprosiliśmy o solidny „update” w sprawie.

W krótkiej rozmowie telefonicznej, manager streścił nam historię urazu swojego podopiecznego. Tuż przed weekendem, Michał wrócił z obozu treningowego w Zakopanem, organizowanego przez Wrestler 24, znanego z ciężkich przepraw kondycyjnych. Już wtedy fighter odczuwał pierwsze skutki przeciążenia i najwyraźniej niezaleczonych urazów z przeszłości. Gdy przed weekendem wrócił z wyjazdu, z miejsca udział się na trening do macierzystego gymu w Szczecinie i podczas sparringu doprawił kontuzjowaną kończynę.

Okazało się, że sprawa jest poważniejsza i już podczas niedzielnej wizyty u lekarza, na jaw wyszło coś określanego mianem „Stopy piechura”, czyli przewlekłe złamanie w wyniku mikro urazów i przeciążenia mięśni/kości. Aktualnie newralgiczne miejsce jest w mocnym stanie zapalnym i wymaga umieszczenia w specjalnej szynie. W innym przypadku kontuzja mogłaby mieć charakter wielomiesięcznego urazu, a tak być może wystarczy kilka tygodni. Na dniach zostanie opublikowana pełna dokumentacja lekarska. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Komentarze