Trener „Jacare” proponuje starcie z Danem Hendersonem w lutym 2015 roku

autor:
07 Październik 2014
Trener „Jacare” proponuje starcie z Danem Hendersonem w lutym 2015 roku

sherdog.com

sherdog.com


Prowadzący na co dzień zawodnika MMA, Ronaldo „Jacare” Souza, Josuel Distak zaproponował, aby jego podopieczny w związku długim odstępem pomiędzy walkami jednorazowo przeniósł się do wagi półciężkiej i stoczył pojedynek z byłym mistrzem Strikeforce i Pride FC – Danem Hendersonem.

Ronaldo „Jacare” Souza jest jednym z najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu wagi średniej. Brazylijczyk miał nadzieję, że w związku z problemami dopingowymi Vitora Belforta przed starciem z Chrisem Weidmanem zostanie pretendentem do tytułu. Gdy wydawało się, że do starcia Belfort vs. Weidman nie dojdzie i na miejsce swojego rodaka wskoczy na miejsce rodaka, to kontuzji ręki doznał obecny mistrz, Chris Weidman. Data pojedynku została przeniesiona na luty 2015 roku.

W rozmowie z jednym z amerykańskich portali trener asa BJJ, „Jacare” wypowiedział się na temat przyszłych planów swojego podopiecznego. Josuel Distak zdradził, że w niedawnym czasie jego zawodnik przeszedł operację obu łokci, ale z pewnością będzie gotów na ponowne pojawienie się w klatce na początku 2015 roku.

Jacare już w przeszłości rywalizował w turniejach bez podziału na kategorie wagowe. W BJJ odnosił wiele sukcesów, więc walka w innej kategorii wagowej nie byłaby problemem. Chciałbym zobaczyć go w starciu z Danem Hendersonem w lutym 2015 roku. „Hendo” jest legendą MMA, fani chcieliby zobaczyć takie starcie. Ronaldo mógłby walczyć z każdym prócz Antonio Rogerio Nogueiry i Rafaela Feijao.

Komentarze