UFC Fight Night 59: Donald Cerrone vs. Myles Jury w Bostonie

autor:
29 Październik 2014
UFC Fight Night 59: Donald Cerrone vs. Myles Jury w Bostonie

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Pojawiające się od dłuższego czasu pogłoski odnośnie pojedynku Donald Cerrone (25-6) vs. Myles Jury (15-0) zostały potwierdzone przez UFC. Do starcia dojdzie 18 stycznia na gali UFC FN 59 w Bostonie.

Po wielomiesięcznych negocjacjach obaj zawodnicy złożyli podpisy pod kontraktami zaproponowanymi przez UFC. Cerrone chciał stoczyć pojedynek jeszcze w 2014 roku, natomiast jego oponent zażądał zestawienia na początku nadchodzącego roku. Cieszy fakt, że obie strony doszły do konsensusu i zobaczymy pojedynek na najwyższym poziomie.

Podopieczny Grega Jacksona, Cerrone jest niepokonany od 5 walk. Zawodnik znany z niezwykle efektownego i efektywnego stylu walki z pewnością będzie chciał udowodnić, że w pełni zasługuje na walkę o pas mistrzowski. W tabeli skalpów widnieją takie nazwiska jak Edson Barboza, Jim Miller, czy też były mistrz Bellatora – Eddie Alvarez.

Pomimo młodego wieku Myles Jury jest niepokonany w 15 zawodowych pojedynkach. „Fury” uważany jest za niezwykły talent, który w przyszłości będzie walczył o najwyższe cele w największej organizacji na świecie. W ostatnim starciu odniósł najbardziej prestiżowe zwycięstwo, pokonując przez techniczny nokaut legendę Pride FC, Takanoriego Gomiego.

Komentarze