UFC on Fox: Joanna Jędrzejczyk zawalczy z Claudią Gadelhą już 13-go grudnia w Phoenix

autor:
17 Październik 2014
UFC on Fox: Joanna Jędrzejczyk zawalczy z Claudią Gadelhą już 13-go grudnia w Phoenix

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Joanna Jędrzejczyk (7-0) już 13 grudnia stoczy swoją drugą walkę dla UFC. Olsztynianka wystąpi na gali UFC on Fox: Dos Santos vs. Miocic,a jej przeciwniczką będzie Claudia „Claudinha” Gadelha (12-0).

Co ciekawe obie zawodniczki nie zaznały porażki w zawodowej karierze. Zwyciężczyni pojedynku otrzyma najprawdopodobniej szansę walki o pas mistrzowski UFC w wadze muszej. Przeciwniczką będzie zwyciężczyni 20-go sezonu „The Ultimate Fighter”.
Joanna Jędrzejczyk w UFC zadebiutowała na lipcowej gali UFC on FOX 12. Zawodniczka Arrachionu Olsztyn bezapelacyjnie wypunktowała Julianę de Limę Carneiro. Po pojedynku Polka otrzymała wiele pochwał, w tym z ust samego prezesa UFC, Dany White’a. Wtedy było prawie pewne, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na powrót wywodzącej się z Muay Thai zawodniczki.

Claudia Gadelha na co dzień trenuje w Nova Uniao. W UFC podobnie jak Polka stoczyła dopiero jedną walkę. W swoim debiutanckim starciu przez jednogłośną decyzję pokonała Finkę, Tinę Lahdemaki. Zwyciężczyni polsko-brazylijskiego boju najprawdopodobniej zmierzy się ze zwyciężczynią TUF 20 w pierwszej połowie 2015 roku, a stawką pojedynku będzie pas UFC w wadze muszej.

Komentarze