Zwycięzca starcia Shields vs. Ford będzie pretendentem do pasa WSOF

autor:
09 Październik 2014
Zwycięzca starcia Shields vs. Ford będzie pretendentem do pasa WSOF

foto: espn.com

foto: espn.com


Przed ogromną szansą stanie były pretendent do pasa UFC, Jake Shields (29-7-1-1NC), który już 11 października zmierzy się z Ryanem Fordem (22-4) w walce wieczoru gali WSOF w Edmonton. Zwycięzca w przyszłym roku zawalczy o tytuł ze zwycięzcą grudniowego starcia Palhares vs. Fitch.
Podopieczny Cesara Gracie, Jake Shields wraca pod dłuższej przerwie do oktagonu. Tym razem zadebiutuje w oktagonie nowego pracodawcy WSOF. Przez wiele lat był zawodnikiem kontraktowym organizacji należących do Zuffy. W Strikeforce był mistrzem w wadze średniej, ale po przejściu do UFC zdecydował się na przejście do niższej wagi. Brązowy medalista zawodów ADCC został zwolniony z kontraktu po marcowej porażce z Hectorem Lombardem. Co ciekawe już miesiąc później podpisał kontrakt na wyłączność z WSOF, ale w związku z kontuzją ramienia do debiutu dojdzie dopiero podczas sobotniej bitwy z Ryanem Fordem.

Ford słynie z niezwykle efektownego stylu walki. Tylko dwie z 22 walk wygrywał poprzez decyzje sędziowskie. W ostatnim występie na WSOF 1 Canada poprzez niezwykle dokładne kopnięcie frontalne na twarz znokautował Joela Powella. Zwycięstwo było szóstym z rzędu dla trenującego na co dzień w Tristar Gym zawodnika.

fight-main

Komentarze