UFC 184: Frank Mir vs. Antonio „Bigfoot” Silva zawalczą w Los Angeles

autor:
13 Listopad 2014
UFC 184: Frank Mir vs. Antonio „Bigfoot” Silva zawalczą w Los Angeles

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Na gali UFC 184, która odbędzie się pod koniec lutego, były mistrz UFC Frank Mir (16-9) zmierzy się z Antonio Silvą (18-6-1). Dla Mira, który przegrał ostatnie cztery walki, może być to ostatnia potyczka w zawodowej karierze.

Mir nie miał szczęścia w ostatnich występach w klatce. 35-latek ostatnie zwycięstwo zanotował dokładnie 10 grudnia 2011 roku, kiedy to poprzez kimurę poddał Antonio Rodrigo Noguerię. Od tego czasu zanotował spory regres, ponosząc cztery porażki z rzędu. Przegrywał z Dos Santosem, Cormierem, Barnettem oraz w 2014 roku z Alistairem Overeemem. Choć z jednej strony o pojedynku mówi się jak o ostatniej szansie Mira na pozostanie w UFC, to sam zawodnik wielokrotnie mówił o tym, że do wypełnienia kontraktu pozostała mu jeszcze jedna walka i po niej zamierza zejść ze sceny.
W podobnej sytuacji jest Antonio Silva, który również ostatnimi czasy nie osiąga zamierzonych wyników. O ile porażka z Cainem Velasquezem ujmy przynieść mu nie może, o tyle wpadka podczas badania antydopingowego po remisowym starciu z Markiem Huntem już tak. W ostatnim występie podczas wrześniowej gali w Brasilii zawiódł kibiców, którzy tłumnie zjawili się na jego walce. Silva został znokautowany przez byłego mistrza UFC, Andreia Arlovskiego, który udowodnił po raz kolejny, że w MMA nie ma faworytów i ciężką pracą można wygrywać z wyższej notowanymi rywalami.

Komentarze

 • rudy

  Big Foot go zje 🙂 A swoją drogą szkoda, że Jaco nie jest u nas popularne. Mają mega design nie to co nasz Pitbulowy shit czy Venum itp. Ech świecie zawitaj do nas wreszcie.

 • Typer

  on przecież zdrowotnie wysiada, niech spokojnie zakończy kontrakt i pożyje

 • ruchmistrz

  tylko żeby przeżył te dwie walki 😀

 • fangsp

  stracie weteranów 😀 oby obyło się bez żadnych wpadek dopingowych i kontuzji 😀

 • marcinwar

  mam nadzieje ze Silva odesle Mirra na emeryture

 • MaciusMMA

  Chciałbym żeby Mir wygrał

 • Cain

  no tak, tu przecież możliwe, ze albo wpadną po albo kontuzje będą. uuu ale i tak dobra walka

 • IronMike

  Silva rozniesie Mira , nie mam zludzen co do tego przy calej mojej antypatii do totema. Mir ma 4 porazki ! Andrzej po profesosrku ubil totema ale jak Mir ma go niby ubic ? Mir nie konina tez zeby znowu rzucac nim do parteru a nawet Caina obalenia w 2 walce totem bronil

 • sylwek21

  to jest walka do pierwszego trafienia , obojętnie czy mocne czy nie. Franek chwieje się po byle czym a Totem ostatnio też często leży 😀