Trzy nowe pojedynki na FEN 5. Rozpiska niemal w komplecie

30 grudzień 2014
0
Trzy nowe pojedynki na FEN 5. Rozpiska niemal w komplecie


Na niecałe dwa tygodnie przed galą, rozpiska Fight Exclusive Night 5 Lubinie została niemal skompletowana. Poniżej trzy nowe zestawienia, a raczej dwa i pół, bowiem organizatorzy musieli wnieść o jedno zastępstwo.

Tak jak głosi główny plakat u góry, czyli aktualna Zawodowa Mistrzyni Polski w kategorii muszej do 52 kg i była V-ce Mistrzyni Świata juniorek Patrycja Krawczyk z Głogowa kontra 26-letnia Alexandra Jursova. Pochodząca ze Słowacji fighterka wywodzi się z muay thai a jej bilans w pojedynkach uderzanych to 13 zwycięstw, 8 przegranych i 4 remisy.

Oto, co o pojedynku mówi Paweł Jóźwiak:

Patrycja Krawczyk to nowa twarz na naszej scenie, ale wiemy, że jest to bardzo przyszłościowa zawodniczka. Chcemy ją skonfrontować z bardzo solidną rywalką ze Słowacji, by potwierdziła swoje walory. Alexandra na pewno nie przyjedzie do Lubina by przegrać. Ma charakter i oczekujemy tu stojącego na wysokim poziomie pojedynku ze strony obu Pań.

Oraz Rafał Sawicki:

Wcześniej nie zawsze byłem przekonany do walk kobiet. Jednak po tym jak odkryliśmy takie talenty jak Sylwia Juśkiewicz czy widzieliśmy tak zacięte pojedynki jak jej starcie z Leną Ovchynnikovą – wiem, że możemy odkryć talent Patrycji Krawczyk. Wierzę, że z Jursovą stoczą podobnie zaciętą walkę a widzowie będą obserwować to z zapartym tchem.

Druga z nowości to rywal dla zapowiadanego wcześniej zdobywcy Pucharu Świata i Zawodowego Mistrza Polski Bartosza Muszyńskiego. Jest nim równie utalentowany Tomasz Gut ze Słowacji, który jest mistrzem swojego kraju i Amatorskim Mistrzem Świata w formule K-1. Z trzydziestu pojedynków zwyciężył aż dwadzieścia z nich.

Ostatni pojedynek to zastępstwo kontuzjowanego i wielce oczekiwanego Damiana Komisarskiego, który doznał urazu kręgu szyjnego oraz piersiowego w trakcie jednego z treningów parteru. Tym samym Paweł Kordylewicz zmierzy się z Białorusinem. Gieorgiy Budko jest mistrzem juniorów swojego kraju w muay thai oraz v-ce Mistrzem Pankrationu oraz kick boxingu na Białorusi. O zmianie na karcie raz jeszcze wypowiedział się Paweł Jóźwiak:

Jesteśmy zmartwieni kontuzją Damiana Komisarskiego, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przez to widzowie obejrzą międzynarodowe starcie dwóch zawodników, którzy już na początku kariery muszą wykazać się determinacją i sprostać oczekiwaniom. Kordylewicz to Lubinianin i górnik pracujący w kopalni, więc wiemy po czyjej stronie będzie sympatia widzów, wśród których będzie wielu górników. Paweł nie może ich zawieść, ale nie będzie to dla niego łatwa walka. Liczymy na bardzo dobry występ obu zawodników i odkrycie ich talentów właśnie na naszej scenie.

Poniżej dotychczasowa rozpiska gali FEN 5, która odbędzie się już 10 stycznia na Hali RCS w Lubinie. Bilety do nabycia TUTAJ

Walka wieczoru MMA:
MMA 93 kg: Marcin Zontek (Polska) vs. Maciej Browarski (Polska)

Walka wieczoru K-1:
K-1 77 kg: Paweł Biszczak (Polska) vs. Janu Malkriado Cruz (Portugalia)

Karta główna:
MMA 77 kg: Georgiy Budko (Białoruś) vs. Paweł Kordylewicz (Polska)
MMA 77 kg: Patryk Paduch (Polska) vs. TBA
K-1 54 kg: Patrycja Krawczyk (Polska) vs. Alexandra Jursova (Słowacja)
K-1 +91 kg: Jakub Kozera (Polska) vs. TBA
K-1 81 kg: Bartosz Muszyński (Polska) vs. TBA
MMA 70 kg: Maciej Kruszewski (Polska) vs. TBA
MMA 77 kg: Adam Niedźwiedź (Polska) vs Michał Michalski (Polska)

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x