UFC podpisało kontrakt z Reebokiem. Era jednolitych strojów nadchodzi [UPDATE]

autor:
02 Grudzień 2014
10
UFC podpisało kontrakt z Reebokiem. Era jednolitych strojów nadchodzi [UPDATE]

Foto: mmafighting.com

Foto: mmafighting.com


W dniu dzisiejszym UFC sfinalizowało rozmowy i podpisało 6-letni kontrakt z firmą Reebok. Będzie to znacząco zmieniało rolę innych firm zaopatrujących zawodników we wszelkiego typu sprzęt oraz każde logo, które do tej pory widniało na ubraniach zawodników podczas pojedynków w oktagonie. Wszystkie uniformy od 2015 roku będą produkowane przez firmę Reebok!

W związku z tym od przyszłego roku znikną różnokolorowe stroje, w produkcji której prześcigały się firmy odzieżowe. Każdy zawodnik, który posiada ważny kontrakt z UFC będzie zobligowany do założena jednolitego stroju. Każdy zawodnik będzie otrzymywał pieniądze za występ w ciuchach nowego sponsora, co według kierownictwa UFC ma być korzystne zarówno dla zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę z amerykańską organizacją, jak dla topowych zawodników. Rodem z piłki nożnej każdy zawodnik będzie otrzymywał 20 procent kwoty od sprzedanych spodenek z jego nazwiskiem. Co więcej znikną banery z oktagonu, które zostaną zastąpione logiem firm, które wejdą we współpracę z UFC. Pierwsze stroje mają pojawić się w lipcu 2015 roku.

Ktoś zada pytanie, co stanie się z dotychczasowymi sponsorami zawodników? Oczywiście firmy, które nie współpracują na stałe z UFC będą mogły umieszczać swoje logo na stroju zawodnika. Jednak marna to pociecha, gdy zawodnik nie będzie dumnie prezentował brandu, wchodząc do oktagonu, ani nie będzie mógł promować go podczas wydarzeń związanych z galą na której walczy.

[UPDATE] Komunikat Matta O’Toole, głównodowodzącego Reebokiem:
Ta umowa to coś więcej niż tylko licencja pomiędzy stronami. To prawdziwa współpraca pomiędzy dwoma wspaniałymi markami, która nie tylko nada UFC nowy i ekscytujący wygląd, ale również podniesie globalny zasięg obu brandów, z którego skorzystają młodzi ludzie na całym świecie.

Oficjalnie wypowiedział się również współwłaściciel UFC, Lorenzo Fertitta:

Wspólnie z Reebokiem zmieniamy krajobraz MMA. Współpraca z kolejną globalną marką, z tak mocną historią w sporcie, dostarczy długofalowej wartości dla atletów walczących w UFC, profesjonalizując w ten sposób nasz sport. Każdy sportowiec na kontrakcie z UFC skorzysta na nowej umowie z zaawansowaną technologicznie odzieżą zaprojektowaną, testowaną i wyprodukowaną z myślą o zawodnikach. Nigdy wcześniej ten sport nie miał tak globalnego partnera odzieżowego, zainteresowanego inwestycją w badania mającego na celu produkcję produktów dedykowanych MMA.

Dana White o nowej umowie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EL doopa
EL doopa
6 lat temu

to może dlatego spider niema juz kontraktu z Nike? 🙂

Typer
Typer
6 lat temu

pięknie, widać pompują kasę w UFC,świetna nowina, tam akurat takie inwestycje przekładają się akurat nie tylko na nabijanie portfeli właścicielom ale na spektakularne show dla fanów

rudy
rudy
6 lat temu

No ja myślę, że to musiało w końcu nastąpić. w każdym sporcie już jest taka wyłączność. Widać UFC urosło do rangi np. tenisa, w świadomości medialno reklamowej reklamodawców

W. Mrozowski
Admin
6 lat temu

Brandy odzieżowe mają wystarczające problemy i widać, że rynek podupadł w stosunku do tego jak było jeszcze stosunkowo niedawno. Cóż, ewidentnie nadchodzą czasy gdzie w grze zostają tylko korporacje. Akurat w MMA przyszło to prawie najpóźniej.

MaciusMMA
MaciusMMA
6 lat temu

Co na to zawodnicy na dole rankingów ? Ciekawe czy dostaną tyle pieniędzy co za spodenki z logami

maniekzig
maniekzig
6 lat temu

Jak dla mnie bez różnicy, choć wizerunkowo MMA powinno na tym zyskać. Zawodnicy mogą stracić, a i same banery zawsze były ciekawą formą prezentacji.

sylwek21
sylwek21
6 lat temu

mi to się podoba , coś w stylu nba czy nfl

bql
bql
6 lat temu

Nigdy nie byłem czyimś szefem, ani tym bardziej, szefem że mam pomysł jak pozbawić ich dodatkowego haj$u i wprowadzę to za pół roku.
MMA to nie piłka nożna, nikt nie biega po podwórku w spodenkach króla Januszy (choć temu bieda nie grozi) czy też Borysa Mańkowskiego. W zasadzie mało kto biega po podórku w dzisiejszych czasach. Reasumując, współczuje zwłaszcza tym, którzy stawiają pierwsze kroki w UFC.

Oskar
Oskar
6 lat temu

Dana powiedział jeszcze, że stroje zawodników będą personalizowanie czyli Conor utrzyma Irlandzkie barwy.
Ciekawa informacja to to, że będą dostawali miesięczną ‚pensję’ za umowę o strojach. Pytanie ile to będzie wynosić. Polacy pewnie na tym skorzystają, bo za 1000$ da się w Polsce wyżyć, ale najsłabsi w USA pewnie będą niezadowoleni.

GoGvDo
GoGvDo
6 lat temu

Nie podoba mi się ten pomysł, zawsze byłem za tym aby dany fighter jakby jeszcze bardziej budował swoją tożsamość za pomocą spodenek, dajmy na to Conor McGregor w spodenkach w kolorach Irlandii, coś jak w zawodowym boksie tyle że bez cekinów naturalnie które chyba nie zdały by egzaminu w walce na ziemi.