Carla Esparza: "Joanna Jędrzejczyk ma siłę, by mnie znokautować."

13 Styczeń 2015
Carla Esparza: "Joanna Jędrzejczyk ma siłę, by mnie znokautować."

carla-esparza-pas-ufc

Ostatnie dni upływają najwyraźniej pod znakiem UFC w Polsce, kolejne szczegóły, zawodnicy rozpoczynający przygotowania czy choćby wpis Joanny Jędrzejczyk na Twitterze, która zapowiada „walkę o pas szybciej niż się spodziewała.” Pytanie co na to obecna mistrzyni wagi słomkowej Carla Esparza (10-2), która poprosiła o przerwę do czerwca 2015 ale ostatecznie jej plany mogą ulec zweryfikowaniu.

W najnowszym wywiadzie przy okazji UFC 182, Esparza odpowiedziała na wiele pytań odnośnie Joanny Jędrzejczyk ale jedna odpowiedź wyjątkowo mocno przykuła naszą uwagę:

Joanna najwyraźniej ma świetne uderzenia, jest bardzo silna. Nie wydaje mi się, żeby było zbyt wiele dziewczyn, która potrafią nokautować w lżejszych dywizjach. To się zdarza, ale jest niezwykle rzadkie. Więc, podczas gdy ona jest tak silna wiem, że tym samym jest niebezpieczna i mogłaby mnie znokautować. Ma bardzo dobrą obronę, dlatego spodziewam się bardzo ciężkiej walki.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Komentarze

 • maniekzig

  i oby została posadzona na czterech literach przez polkę.

  Kto wie, skoro walka Joanny jest tuż tuż i Błachowicz ma również zawalczyć w marcu, to może UFC zrobić coś ekstra.

 • BartezCichy

  Jeżeli Joanna zawalczy już w marcu.To naprawdę zarzuci sobie mocne tępo jeśli mówimy o częstotliwości występów w oktagonie.Fajne , że ma szacunek do rywalki.Esparza wie że Joanna jest groźna a pojedynek trwa 5 rund (a tylu rund w stójce z Polską zawodniczką by nie wytrzymała).

 • champ1

  w babskiej dywizji łatwo o karierę bo wystarczy tego nie zepsuć. także nie przeceniam sukcesu kobiet ale oczywiście fajnie by było patrzeć jak Dżoana się pnie 🙂