Invicta FC 11: Cristiane Justino wraca do "gry". Charmaine Tweet pretendentką do tytułu w wadze piórkowej

autor:
27 Styczeń 2015
Invicta FC 11: Cristiane Justino wraca do "gry". Charmaine Tweet pretendentką do tytułu w wadze piórkowej

Foto:aragec.com

Foto:aragec.com


Mistrzyni Invicta FC w wadze piórkowej Cristiane Justino (12-1) wraca po prawie dwuletniej absencji i zmierzy się z Charmaine Tweet (6-4). Do starcia dojdzie podczas gali Invicta FC 11, która odbędzie się 27 lutego w Los Angeles. Co ciekawe, dzień później podczas gali UFC 184 będziemy świadkami pojedynku Rondy Rousey z Cat Zingano. Przypadek? Nie sądzę!

Cristiane Justino ostatnią porażkę poniosła w swojej debiutanckiej walce na zasadach MMA prawie dekadę temu. Od tego czasu udowodniła, że jest niekwestionowaną liderką w kategorii piórkowej na świecie. Była posiadaczka pasa Strikeforce wielokrotnie była łączona z przejściem do kategorii koguciej i walki z Rondą Rousey o prymat nr.1 w kobiecym MMA, ale jak dobrze wiemy do walki raczej nigdy nie dojdzie w związku z kłopotami zdrowotnymi Brazylijki przy ścinaniu wagi. Santos ostatnią walkę na zasadach MMA stoczyła w lipcu 2013 roku kiedy to pokonała przez TKO w 4 rundzie Marloes Coenen i obroniła pas mistrzowski.

Kanadyjka Charmaine Tweet w przeciwieństwie do swojej najbliższej przeciwniczki miała przyjemność poznać moc balachy wykonywanej przez Rondę Rousey. W 2014 roku zdołała zwyciężyć w dwóch pojedynkach i otrzymała szansę walki z legendą kobiecego MMA.

Komentarze

  • GoGvDo

    przypadeg? nie sooooondze.

  • GoGvDo

    Ronda w koncu podbije, ta walka musi sie odbyc.